Więcej marek od

Olśniewająca

recepcja dla

stacji telewizyjnej

200 Gray’s Inn Road,

Londyn, Wielka Brytania

 

Zobacz, jak biurowiec 200 Gray’s Inn Road wita gości i zachwyca ich światłem

Zewnętrzny obszar 200 Grays Inn z widokiem na panele Luminous Textile

Efekt był
uskrzydlający

i wprowadził atmosferę finezji do recepcji, którą chwalili niemal wszyscy, co trudno osiągnąć w budynku pełnym dziennikarzy i nadawców telewizyjnych”.

— Ian McArdle, IMA
Widok paneli Luminous Textile
Zbliżenie panelu Luminous Textile

Wyzwanie

 

200 Gray’s Inn Road to mekka nadawców. Ten stojący w sercu Londynu ponadczasowy budynek jest siedzibą wielu gigantów telewizyjnych, takich jak ITN, ITV i Channel 4. Aby udoskonalić przestrzeń i oddać kreatywny charakter budynku, trzeba było zastosować w recepcji stylowe oświetlenie.

Panel Luminous Textile

Odpowiednie oświetlenie

 

W branży telewizyjnej pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Mając to na uwadze, architekci z firmy IMA postanowili wyposażyć recepcję w niezwykłe oświetlenie. „Ze względu na funkcjonowanie budynku byłoby bardzo trudno przemodelować istniejący system” — wspomina Ian McArdle z IMA. „Dlatego postanowiliśmy wyposażyć go w obecnie dostępne nowe, niezwykłe rozwiązania”.
 

Panele Luminous Textile zapewniły wspaniałe wrażenie od wejścia. Te wielkie powierzchnie rzucają żywe kolory, które się zmieniają i poruszają, tworząc niepowtarzalną, inspirującą atmosferę. Jednocześnie zmiękczają dźwięk i tłumią echo, dzięki czemu przestrzeń jest bardziej przyjazna. Pięć takich paneli zamontowano na wykonanej na zamówienie aluminiowej ramie za recepcją.

Nowa instalacja sprawia wrażenie „artystycznej ściany” w recepcji i od razu przyciąga uwagę osób wchodzących do budynku. Efekt uzyskany dzięki panelom wynika z kąta ich ustawienia, który sprawia, że wydają się zmieniać wygląd w miarę zbliżania się do nich.

„Panele Luminous Textile to fascynujący dodatek do recepcji” — mówi Ian McArdle. Opracowano plany poszerzenia recepcji, a panele Luminous Textile dalej będą odgrywać kluczową rolę w utrzymaniu energetycznego, fascynującego charakteru otoczenia.

Luminous Textile

Ściany mieniące się kolorem i światłem

Informacje o produkcie

Pokrewne projekty