You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Olśniewająca

recepcja dla

stacji telewizyjnej

200 Gray’s Inn Road,

Londyn, Wielka Brytania

 

Zobacz, jak biurowiec 200 Gray’s Inn Road wita gości i zachwyca ich światłem

Zewnętrzny obszar 200 Grays Inn z widokiem na panele Luminous Textile

Efekt był
uskrzydlający

i wprowadził atmosferę finezji do recepcji, którą chwalili niemal wszyscy, co trudno osiągnąć w budynku pełnym dziennikarzy i nadawców telewizyjnych”.

— Ian McArdle, IMA
Widok paneli Luminous Textile
Zbliżenie panelu Luminous Textile

Wyzwanie

 

200 Gray’s Inn Road to mekka nadawców. Ten stojący w sercu Londynu ponadczasowy budynek jest siedzibą wielu gigantów telewizyjnych, takich jak ITN, ITV i Channel 4. Aby udoskonalić przestrzeń i oddać kreatywny charakter budynku, trzeba było zastosować w recepcji stylowe oświetlenie.

Panel Luminous Textile

Odpowiednie oświetlenie

 

W branży telewizyjnej pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Mając to na uwadze, architekci z firmy IMA postanowili wyposażyć recepcję w niezwykłe oświetlenie. „Ze względu na funkcjonowanie budynku byłoby bardzo trudno przemodelować istniejący system” — wspomina Ian McArdle z IMA. „Dlatego postanowiliśmy wyposażyć go w obecnie dostępne nowe, niezwykłe rozwiązania”.
 

Panele Luminous Textile zapewniły wspaniałe wrażenie od wejścia. Te wielkie powierzchnie rzucają żywe kolory, które się zmieniają i poruszają, tworząc niepowtarzalną, inspirującą atmosferę. Jednocześnie zmiękczają dźwięk i tłumią echo, dzięki czemu przestrzeń jest bardziej przyjazna. Pięć takich paneli zamontowano na wykonanej na zamówienie aluminiowej ramie za recepcją.

Nowa instalacja sprawia wrażenie „artystycznej ściany” w recepcji i od razu przyciąga uwagę osób wchodzących do budynku. Efekt uzyskany dzięki panelom wynika z kąta ich ustawienia, który sprawia, że wydają się zmieniać wygląd w miarę zbliżania się do nich.

„Panele Luminous Textile to fascynujący dodatek do recepcji” — mówi Ian McArdle. Opracowano plany poszerzenia recepcji, a panele Luminous Textile dalej będą odgrywać kluczową rolę w utrzymaniu energetycznego, fascynującego charakteru otoczenia.

Luminous Textile

Ściany mieniące się kolorem i światłem

Informacje o produkcie

Pokrewne projekty