Więcej marek od

Wprowadzanie bardziej
ekologicznej postawy

Biuro firmy Apator SA, Ostaszewo, Polska

 

Dowiedz się, jak firma Apator SA wspiera ekologię dzięki inteligentnemu oświetleniu biura i zautomatyzowanemu sterowaniu żaluzjami.

Oświetlenie otwartych przestrzeni biurowych w firmie Apator w Polsce za pomocą rozwiązań oświetleniowych Philips

Decyzja o wyborze
zintegrowanego systemu Philips

i Somfy była podyktowana głównie potwierdzonymi danymi, z których wynikało, że technologia umożliwiłaby zredukowanie kosztów zużycia energii. Wprawdzie system jest bardzo zaawansowany technologicznie, ale korzystanie z niego jest łatwe i intuicyjne. Co więcej, jesteśmy w pełni zadowoleni z wygody i elastyczności oświetlenia oferowanego przez to rozwiązanie, dostosowane do naszych potrzeb. Muszę też powiedzieć, że dzięki profesjonalizmowi inżynierów Philips i Somfy współpraca w czasie procesu implementacji była bardzo dobra”.

 

— Janusz Niedźwiecki, prezes zarządu spółki Apator SA

System sterowania żaluzjami zintegrowany z systemem sterowania Somfy animeo IB i Philips Dynalite
Atmosfera relaksu w pomieszczeniach odpoczynkowych biura

Wyzwanie

 

W wyniku szybkiego rozwoju firma Apator SA stanęła wobec konieczności znalezienia większej siedziby. Przeniesienie kluczowych działów do nowego obiektu w Ostaszewie oznaczało, że następnym krokiem będzie dostosowanie technologii biurowej do zmodernizowanej fabryki. Firma Apator SA zleciła firmie Philips modernizację systemów oświetleniowych i zredukowanie zużycia energii o 30%.

Odpowiednie oświetlenie

 

Pracownikom firmy Apator SA innowacyjność nie jest obca. Jej uznani inżynierowie wytwarzają urządzenia pomiarowe najwyższej jakości z komponentów, które niemal wyłącznie są produkowane samodzielnie przez firmę. Po przeniesieniu zakładu o powierzchni 1500 m2 nowa fabryka została wyposażona w szereg nowoczesnych technologii, rozwiązania automatyzacji i procesów zarządzania produkcją. Chcąc zmodernizować swoje biura w podobny sposób, spółka Apator zwróciła się do firmy Philips o pomoc przy opracowaniu rozwiązania oświetlenia.


Przełomowa technologia oświetleniowa okazała się pomocna pod dwoma względami. Po pierwsze energooszczędne oprawy DayZone i PowerBalance posłużyły do oświetlenia przestrzeni biurowej. Zapewniają wygodne światło wysokiej jakości oraz niskie zużycie energii. Po drugie zainstalowano system Philips Dynalite do pełnego sterowania oświetleniem. Ta instalacja sterująca w połączeniu z systemem sterowania żaluzjami Somfy animeo IB+ utrzymuje poziom ogrzewania i oświetlenia, analizując ilość światła naturalnego wpadającego do biura z zewnątrz. System dostosowuje jasność światła generowanego przez oprawy i otwiera lub zamyka żaluzje, aby nie używać klimatyzacji i sztucznego oświetlenia w stopniu większym niż to konieczne.


Ale oszczędności nie kończą się na tym. Czujniki ruchu w pokojach wykrywają obecność ludzi i oświetlenie jest przyciemniane lub całkowicie wyłączane, gdy nikogo nie ma w biurze, eliminując straty energii. Ten inteligentny system sterowania pozwala też użytkownikom ręcznie ustawiać oświetlenie i żaluzje. Dzięki tym usprawnieniom przestrzeń biurowa ma cały czas optymalne warunki wizualne i cieplne sterowane za pomocą przyjaznego interfejsu. I tak technologia Philips pozwoliła firmie Apator SA osiągnąć cele w zakresie zużycia energii, ograniczając koszty operacyjne i emisje CO2.

 

Droga do zrównoważonego rozwoju nigdy nie była łatwa. Dzięki czujnikom światła i ruchu system sterowania Dynalite gwarantuje, że światła nie są włączane, gdy nie ma takiej potrzeby, co eliminuje straty energii.

  • DayZone
    DayZone
    W ogólnym oświetleniu biur klienci szukają możliwości wykorzystania zalet technologii LED — rozwiązań przyjaznych dla środowiska i z nowatorskim wzornictwem.Nasza oprawa LED DayZon...
  • PowerBalance gen2
    PowerBalance gen2
    W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

Pokrewne projekty