You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Wprowadzanie bardziej
ekologicznej postawy

Biuro firmy Apator SA, Ostaszewo, Polska

 

Dowiedz się, jak firma Apator SA wspiera ekologię dzięki inteligentnemu oświetleniu biura i zautomatyzowanemu sterowaniu żaluzjami.

Oświetlenie otwartych przestrzeni biurowych w firmie Apator w Polsce za pomocą rozwiązań oświetleniowych Philips

Decyzja o wyborze
zintegrowanego systemu Philips

i Somfy była podyktowana głównie potwierdzonymi danymi, z których wynikało, że technologia umożliwiłaby zredukowanie kosztów zużycia energii. Wprawdzie system jest bardzo zaawansowany technologicznie, ale korzystanie z niego jest łatwe i intuicyjne. Co więcej, jesteśmy w pełni zadowoleni z wygody i elastyczności oświetlenia oferowanego przez to rozwiązanie, dostosowane do naszych potrzeb. Muszę też powiedzieć, że dzięki profesjonalizmowi inżynierów Philips i Somfy współpraca w czasie procesu implementacji była bardzo dobra”.

 

— Janusz Niedźwiecki, prezes zarządu spółki Apator SA

System sterowania żaluzjami zintegrowany z systemem sterowania Somfy animeo IB i Philips Dynalite
Atmosfera relaksu w pomieszczeniach odpoczynkowych biura

Wyzwanie

 

W wyniku szybkiego rozwoju firma Apator SA stanęła wobec konieczności znalezienia większej siedziby. Przeniesienie kluczowych działów do nowego obiektu w Ostaszewie oznaczało, że następnym krokiem będzie dostosowanie technologii biurowej do zmodernizowanej fabryki. Firma Apator SA zleciła firmie Philips modernizację systemów oświetleniowych i zredukowanie zużycia energii o 30%.

Odpowiednie oświetlenie

 

Pracownikom firmy Apator SA innowacyjność nie jest obca. Jej uznani inżynierowie wytwarzają urządzenia pomiarowe najwyższej jakości z komponentów, które niemal wyłącznie są produkowane samodzielnie przez firmę. Po przeniesieniu zakładu o powierzchni 1500 m2 nowa fabryka została wyposażona w szereg nowoczesnych technologii, rozwiązania automatyzacji i procesów zarządzania produkcją. Chcąc zmodernizować swoje biura w podobny sposób, spółka Apator zwróciła się do firmy Philips o pomoc przy opracowaniu rozwiązania oświetlenia.


Przełomowa technologia oświetleniowa okazała się pomocna pod dwoma względami. Po pierwsze energooszczędne oprawy DayZone i PowerBalance posłużyły do oświetlenia przestrzeni biurowej. Zapewniają wygodne światło wysokiej jakości oraz niskie zużycie energii. Po drugie zainstalowano system Philips Dynalite do pełnego sterowania oświetleniem. Ta instalacja sterująca w połączeniu z systemem sterowania żaluzjami Somfy animeo IB+ utrzymuje poziom ogrzewania i oświetlenia, analizując ilość światła naturalnego wpadającego do biura z zewnątrz. System dostosowuje jasność światła generowanego przez oprawy i otwiera lub zamyka żaluzje, aby nie używać klimatyzacji i sztucznego oświetlenia w stopniu większym niż to konieczne.


Ale oszczędności nie kończą się na tym. Czujniki ruchu w pokojach wykrywają obecność ludzi i oświetlenie jest przyciemniane lub całkowicie wyłączane, gdy nikogo nie ma w biurze, eliminując straty energii. Ten inteligentny system sterowania pozwala też użytkownikom ręcznie ustawiać oświetlenie i żaluzje. Dzięki tym usprawnieniom przestrzeń biurowa ma cały czas optymalne warunki wizualne i cieplne sterowane za pomocą przyjaznego interfejsu. I tak technologia Philips pozwoliła firmie Apator SA osiągnąć cele w zakresie zużycia energii, ograniczając koszty operacyjne i emisje CO2.

 

Droga do zrównoważonego rozwoju nigdy nie była łatwa. Dzięki czujnikom światła i ruchu system sterowania Dynalite gwarantuje, że światła nie są włączane, gdy nie ma takiej potrzeby, co eliminuje straty energii.

  • DayZone
    DayZone
    W ogólnym oświetleniu biur klienci szukają możliwości wykorzystania zalet technologii LED — rozwiązań przyjaznych dla środowiska i z nowatorskim wzornictwem.Nasza oprawa LED DayZon...
  • PowerBalance gen2
    PowerBalance gen2
    W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

Pokrewne projekty