Więcej marek od

Całodobowa

owocne dyskusje

Biura Audi,

Neckarsulm, Niemcy

 

Dowiedz się, jak poprawiono przestrzenie biurowe firmy Audi za pomocą oświetlenia LED

Sala konferencyjna w siedzibie firmy Audi w oświetleniu Philips

Każda osoba przechodząca
obok przemodelowanej sali konferencyjnej

podziwia oświetlenie, a wiele osób nie może się powstrzymać od westchnienia: Chciałoby się mieć coś takiego!”

 

— Bernhard Schneider, szef działu planowania, Audi

Kobieta patrzy na pokój biurowy Audi w oświetleniu Philips
Sala konferencyjna w siedzibie firmy Audi w oświetleniu Philips

Wyzwanie

 

Dla firmy Audi będącej światowym liderem w dziedzinie motoryzacji zoptymalizowane środowiska pracy mają priorytetowe znaczenie. Poszukując najnowocześniejszych obiektów na swoje biura, brała pod uwagę rozwiązanie oświetleniowe spełniające jej wysokie standardy efektywności

Mężczyzna na kanapie w korytarzu siedziby firmy Audi w oświetleniu Philips

Odpowiednie oświetlenie

 

Firma Audi już od ponad 100 lat tworzy historię motoryzacji. Wiele spośród pionierskich rozwiązań tej marki opracowywano i zrealizowano w bieżącej lokalizacji w Neckarsulm. W 2008 r. zapadła decyzja o modernizacji biur z wykorzystaniem nowoczesnego oświetlenia biur zgodnie z nieustającymi wysiłkami mającymi na celu oszczędzanie energii i minimalizację strat. Spełnienie wymagań globalnego gracza wymagało czegoś wyjątkowego.


Rozwiązaniem była technologia LED. Do umieszczenia nad stołem w sali konferencyjnej wybrano system DayWave, który wyróżnia się eleganckimi krzywiznami i liniową formą. Z kolei oprawy typu downlight LuxSpace i Fugato wybrano ze względu na wysokiej jakości światło bez efektu olśnienia oraz stylowy wygląd dobrze pasujący do marki Audi. Oświetlenie pomieszczenia chłodnymi odcieniami światła z nowych opraw pozwoliło stworzyć przyjemną, odpowiednią do pracy atmosferę.

 

Odnowiona sala konferencyjna nie tylko sprzyja pracy nad nowymi pomysłami, ale też przyciąga wzrok przechodzących osób. Unowocześnione oświetlenie sali konferencyjnej wspiera także wysiłki na rzecz ochrony środowiska, gdyż oświetlenie LED pozwoliło ograniczyć zużycie energii nawet o 70%.

  • Fugato Compact, general lighting
    Fugato Compact, general lighting
    Rodzina stałych opraw Fugato typu downlight służących do oświetlenia ogólnego składa się z opraw Fugato Compact (wycięcie montażowe 175 mm), Fugato Performance (wycięcie montażowe ...

Pokrewne projekty