Stworzenie
wrażenia dnia

E.ON, Malmö, Szwecja

 

Zobacz, jak oświetlenie biura pozwala firmie E.ON stworzyć nowe standardy zrównoważonego rozwoju

Sala konferencyjna oświetlona za pomocą rozwiązań oświetlenia biur firmy Philips w firmie E.ON, Malmö

Po wyłączeniu
oświetlenia

nie widać opraw, jedynie sufit. Po włączeniu oświetlenie przypomina światło dzienne. Można odnieść wrażenie, że jest się na dworze”.


— Hans Björk, dyrektor ds. techniki, E.ON Fastigheter Sverige AB

 

Przyjaźniejsza atmosfera w strefie spotkań w biurach firmy E.ON w Szwecji dzięki oświetleniu Soundlight Comfort firmy Philips

Wyzwanie

 

Gdy pionierska firma energetyczna E.ON odnawiała swoje biura, podjęto decyzję o poprawieniu oświetlenia dla pracowników. Ponieważ E.ON jest liderem w zakresie energooszczędnych rozwiązań, istotne było, aby dać klientom dobry przykład, wybierając zrównoważone rozwiązanie.

Odpowiednie oświetlenie

 

Oświetlenie LED było idealnym rozwiązaniem. Odnowione biuro składało się z trzech dużych projektowych i dziesięciu małych sal konferencyjnych, a także wspólnych pomieszczeń, w których można odpoczywać. Przystąpiliśmy do pracy, zaczynając od wymiany istniejących świetlówek na wbudowane panele CoreView oraz wbudowane reflektory StyliD Mini 17w. Efektem jest miła atmosfera, w której pracownicy są zrelaksowani i produktywni.

 

W przestronnym pokoju wspólnym zainstalowaliśmy nowy sufit podwieszany z oprawami SoundLight Comfort Ceiling. Te oprawy mają te same wymiary co panele sufitowe i zapewniają czyste odświeżające oświetlenie, a zarazem tłumią nadmiar dźwięków i eliminują echo. Podobnie jak wszystkie produkty LED panele SoundLight zużywają istotnie mniej energii niż tradycyjne oświetlenie biurowe. Zintegrowane oprawy są sterowane za pośrednictwem systemów DynaLite/DALI oraz Occuswitch. Umożliwiają one ręczny wybór jednego z pięciu ustawień oraz regulację oświetlenia w zależności od natężenia światła dziennego i wykrywanie ruchu.

 

Ponieważ sztuczne światło nie jest używane niepotrzebnie, firma uzyskuje istotne oszczędności energii. Ulepszenie środowiska pracy i ograniczenie zużycia energii oznaczało, że cele firmy E.ON zostały zrealizowane.  Zadecydowało proste przejście na oświetlenie LED.

 

Wymiana świetlówek T5 i T8 na oświetlenie LED zaowocowała oszczędnością energii na poziomie 28% i 48%. Dodatkowo, ponieważ oświetlenie LED nie generuje ciepła, zmniejszyły się koszty klimatyzowania w porze letniej, a trwałe lampy LED nie będą wymagały wymiany przez co najmniej 15 lat.

  • CoreLine Recessed
    CoreLine Recessed
    Obecnie właściwie do wszystkich nowych i modernizowanych budynków klienci poszukują rozwiązań oświetleniowych, które łączą wysokiej jakości światło z niskim zużyciem energii i niew...
  • OccuSwitch
    OccuSwitch
    The OccuSwitch to czujnik ruchu z wbudowanym przełącznikiem. Potrafi wyłączać światło w pomieszczeniu lubna otwartej przestrzeni po opuszczeniu jej przez ostatnią osobę, obniżając ...

Pokrewne projekty