Więcej marek od

Pochwały za
oszczędzanie
energii

E.ON,
Santander, Hiszpania

 

Dowiedz się, jak E.ON promuje energooszczędność za pomocą oświetlenia

Dobra atmosfera w salach konferencyjnych dzięki rozwiązaniom oświetlenia firmy w E.ON Spain

Naszym celem było
wyposażenie biur

w Santander w najbardziej zaawansowane, najefektywniejsze i najwyższej jakości oświetlenie dostępne na rynku. Przy wsparciu firmy Philips podjęliśmy działania do stworzenia miejsc pracy przyszłości”.

— Ramsés Garrote, E.ON Project Manager
Efektywna praca przy energooszczędnym oświetleniu LED firmy Philips w E.ON, Spain
Rozwiązania oświetlenia biur firmy Philips stwarzają lepsze pierwsze wrażenie dzięki energooszczędnemu oświetleniu LED w recepcji biura E.ON, Spain

Wyzwanie

 

E.ON to pionierska firma energetyczna. Stosując innowacyjne technologie, stara się dostarczać czystszą, lepszą energię elektryczną, pomagając ludziom oszczędzać energię. Gdy jej hiszpańska kwatera główna została przeniesiona do nowego biura, firma postanowiła zastosować rozwiązanie oświetlenia, które zapewni doskonałą atmosferę przy minimalnym zużyciu energii.

Oświetlenie firmy Philips stwarza atmosferę odpowiednią do pomieszczeń wypoczynkowych w E.ON, Spain dzięki zastosowaniu lamp LED

Odpowiednie oświetlenie

 

Firma E.ON wiązała duże nadzieje z nowym biurem. Celem było stworzenie siedziby cechującej się maksymalną możliwą energooszczędnością, a jednocześnie o wyglądzie miłym dla gości i pracowników. Aby to osiągnąć, wybrano rozwiązanie oparte w 100% na oświetleniu LED. Firma E.ON zleciła realizację projektu w modelu ESCO, aby mieć pewność, że inwestycja zwróci się dzięki oszczędnościom energii elektrycznej.

 

W całym obiekcie zainstalowano najnowsze oprawy LED, zapewniające oświetlenie pozbawione efektu olśnienia w miejscach pracy, obszarach wspólnego użytkowania i toaletach. Podstawowym typem oprawy była CoreLine do wbudowania, generująca odświeżające światło spełniające wszystkie normy dotyczące biur. Dodatkowo zastosowano sterowanie Dynalite dające dalsze oszczędności dzięki wykrywaniu światła dziennego i aktywacji obecnością. Automatyczna regulacja strumienia świetlnego wyłącza oprawy, gdy światło dzienne jest wystarczające lub gdy w pomieszczeniu nie ma nikogo. Dzięki temu system sterowania do minimum ogranicza niepotrzebne zużycie energii.


Modernizacja przekroczyła wszelkie oczekiwania. Spełniono oczekiwania środowiskowe i w efekcie budynek jest pierwszym na tym terenie, któremu przyznano klasę energetyczną A. Oświetlenie przyczyniło się też do tego, że biuro stało się miejscem wydajnej pracy przy minimalnych kosztach. Firma E.ON ogłosiła plany wprowadzenia technologii LED w pozostałych budynkach — to powód do dumy dla firmy Philips Lighting.


Dzięki nowemu systemowi oświetlenia firma E.ON osiągnęła oszczędności energii przekraczające 83%, co zmniejszyło rachunki za energię.

  • CoreLine Recessed
    CoreLine Recessed
    Obecnie właściwie do wszystkich nowych i modernizowanych budynków klienci poszukują rozwiązań oświetleniowych, które łączą wysokiej jakości światło z niskim zużyciem energii i niew...
Dynalite

Dynalite

Promowanie energooszczędnych środowisk. Przyjazny interfejs sterowania z inteligentnym zarządzaniem oświetleniem.

 

Pokrewne projekty