Więcej marek od

Biura
wysokich lotów

Manchester Airport Olympic House, Wielka Brytania

 

Dowiedz się, jak dzięki energooszczędnemu oświetleniu biura portu lotniczego w Manchesterze rozwijają skrzydła

Sala konferencyjna w budynku Manchester Airport Olympic House w oświetleniu LED do biur firmy Philips.

Dzięki
nowemu oświetleniu

te piętra przeszły transformację, a od czasu zainstalowania go pracownicy wystawiają mu bardzo dobre opinie. Firma Philips wykonała fantastyczną pracę, dotrzymując bardzo krótkiego terminu i zapewniając nam niezwykle wysoki poziom usług w czasie trwania projektu”.

 

— Gavin Taylor, starszy menedżer projektu firmy MAG

Korytarz w budynku Manchester Airport Olympic House w oświetleniu LED do biur firmy Philips.
Korytarz w budynku Manchester Airport Olympic House w oświetleniu LED do biur firmy Philips.

Wyzwanie

 

Firma Manchester Airport Group (MAG) przeprowadzała remont kapitalny swojej głównej siedziby. Chcąc zmodernizować miejsca pracy i ograniczyć swój ślad węglowy, zwróciła się o pomoc do firmy Philips.

Odpowiednie oświetlenie

 

Firma MAG często musi się mieścić w ciasnych harmonogramach i także tym razem potrzebowała szybkiego rozwiązania. Przystępując do działania z partnerami hurtownikami Newey & Eyre, firma Philips intensywnie pracowała, by nowe oprawy były gotowe na czas.

 

Szybko zaproponowano oświetlenie LED do biur. W obszarach biurowych na planie otwartym wbudowane oprawy PowerBalance zapewniają odświeżające światło idealne do miejsc pracy stymulujących produktywność. Światło jest wystarczająco jasne, aby można było pozbyć się lampek biurkowych, a przy tym nie wywołuje efektu olśnienia. Te instalowane w suficie oprawy uzupełniono światłami LuxSpace Compact oraz StyliD Mini LED typu downlight, które zapewniają dobrą widoczność w korytarzach i ciągach komunikacyjnych.

 

Energooszczędne oprawy do oświetlania biur są sterowane przez sterowniki Philips DynaLite. Te sterowniki są połączone z fotokomórkami, które umożliwiają automatyczne zmienianie strumienia świetlnego, gdy dostępne jest światło naturalne. Oprócz tego detektory obecności gwarantują, że światła są automatycznie wyłączane, gdy pomieszczenie jest puste, co maksymalnie zwiększa oszczędności. System sterowania został skonfigurowany w taki sposób, aby można było dodawać kolejne obszary budynku. Konserwacja systemu w przyszłości będzie realizowana w ramach pakietu Philips Controls After Care.

 

Dzięki oszczędnościom energii zapewnianym przez inteligentne sterowniki i oświetlenie LED do biur nowy system został dobrze przyjęty przez firmę MAG.

  • PowerBalance gen2
    PowerBalance gen2
    W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

Pokrewne projekty