Więcej marek od

Oszczędzanie energii

w centrali marki kosmetycznej

Pronails,
Brasschaat, Belgia


Dowiedz się, jak oświetlenie biurowe LED stworzyło ekologiczne środowisko pracy w firmie Pronails

 

 Dzięki zastosowaniu podwieszanych lamp LED firmy Philips wnętrza Pronails to jasne, ekologiczne miejsce

Jesteśmy
zachwyceni

efektem i jakością oświetlenia LED, szczególnie w naszych salach wykładowych i w pracowni. Oczywiście oszczędności energii i materiału też mają wielkie znaczenie. Jeśli chodzi o konkrety, zużywamy teraz o 40% energii mniej w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami oświetleniowymi”.

 

— Cathy Horvath, dyrektor finansowy w Pronails

 

Wyzwanie

 

Firma Pronails specjalizuje się w pielęgnacji rąk i stóp. Nie tylko produkuje najwyższej jakości produkty do pielęgnacji paznokci, ale także szkoli specjalistów zajmujących się paznokciami w 45 różnych krajach. W nowej centrali, w Brasschat w Belgii, firma chciała zainstalować atrakcyjne, energooszczędne oświetlenie.

Odpowiednie oświetlenie 


W przypadku nowego oświetlenia najważniejsza była energooszczędność. W salach wykładowych zamontowano podwieszane lampy LED PowerBalance, LuxSpace i Arano LED, aby zapewnić jasne, przyjemne światło zachęcające do pracy. Podwieszane lampy LED w każdej strefie są wyposażone w ActiLume, system zarządzania światłem. ActiLume wykorzystuje światło dzienne do zapewnienia stałego natężenia oświetlenia, co przekłada się na obniżenie kosztów i zużycia energii.

 

W salach wykładowych i sklepach zamontowano lampy StyliD PureDetail eksponujące wysoką jakość produktów. Seria PureDetail nadaje się do tego znakomicie, ponieważ realistycznie odtwarza kolory. Na zewnątrz fasadę budynku oświetliły atrakcyjne kolorowe pasy, co przykuwa wzrok i nadaje miejscu ikoniczny charakter.

 

Nowe oświetlenie to strzał w dziesiątkę. Po jego zamontowaniu pracowników mile zaskoczyła elegancka, komfortowa atmosfera w budynku. „Nasze obawy, że światło będzie trochę „surowe”, nie sprawdziły się w najmniejszym stopniu” — twierdzi Cathy Horvath, dyrektor finansowy.

 

Ze względu na energooszczędność diod LED i inteligentne systemy sterowania nowe oświetlenie zużywa o 40% mniej energii niż tradycyjne oprawy.

  • Arano LED BPS640
    Arano LED BPS640
    Arano is a range of luminaires for TL5 fluorescent lamps and LED light sources, featuring Philips’ micro-optics. The patented micro-optic with 3-D lamellae combines a miniaturist d...
  • PowerBalance gen2
    PowerBalance gen2
    W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

Optymalizacja
warunków do nauki

Zespół

Pronails

Klient

ITB (za pośrednictwem podwykonawcy, IBELEC)

Instalator

Eric van Aerden, ITB

Kierownik projektu

Zeger Cootjans, ELD

Doradztwo ds. technicznych

Pokrewne projekty