Ubezpieczeniowy gigant

staje się

ekologiczny

Provinzial Rheinland Versicherung AG,
Düsseldorf, Niemcy

   

Dowiedz się, jak oświetlenie biurowe pomaga gigantowi ubezpieczeniowemu osiągnąć stan neutralny dla klimatu
 Oświetlenie biurowe firmy Philips w kantynie przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG

Oświetlenie biurowe jest naprawdę
dobre jedynie wówczas,

kiedy nie tylko spełnia wymagania ergonomii, ale także zmniejsza zużycie energii i chroni środowisko. Dlatego właśnie nowoczesne, niezwykle atrakcyjne rozwiązania firmy Philips zawsze się nam podobają”.

 

— Joachim Hoff, zarządzanie nieruchomościami/technologie, Provinzial Rheinland Versicherung AG

 Toalety w firmie Provinzial Rheinland Versicherung AG oświetlone za pomocą modułów oświetleniowych LED StyliD Mini
 Wejście do przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG z nowoczesnym rozwiązaniem oświetleniowym firmy Philips

Wyzwanie


Provinzial Rheinland Versicherungen to pionier w ubezpieczeniach publicznych. W ciągu ponad 175 lat działalności przedsiębiorstwo zostało jednym z liderów w przemyśle niemieckim. W 2010 r. firma postanowiła osiągnąć stan neutralności dla środowiska. W jaki sposób oświetlenie biurowe LED umożliwiło centrali w Düsseldorfie ekologiczną przemianę?
 Oświetlenie biurowe firmy Philips w korytarzach przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG

Odpowiednie oświetlenie

 

Centrala firmy w Düsseldorfie zdecydowanie potrzebowała odnowienia oświetlenia. Dotychczasowe miało już 16 lat i wykorzystywano w nim prądożerne żarówki halogenowe. Niektóre elementy oświetlenia biurowego były specjalnie projektowane, więc można je było zmieniać w bardzo niewielkim stopniu. Firma Philips musiała zaprojektować ekologiczną alternatywę bez zmieniania liczby i położenia istniejących punktów świetlnych. Nowy system szybko powinien okazać się opłacalny i spełnić wszystkie wymagania środowiskowe.

 

W pierwszym etapie wymieniono wszystkie halogenowe żarówki w przestrzeniach publicznych, takich jak łazienki i kantyny, na 1300 modułów oświetleniowych LED StyliD Mini. Te nowe światła stworzyły w budynku ciepłą, przyjazną atmosferę. Dobrze pasowały do tego miejsca ze względu na atrakcyjny wzór i niskie zużycie energii. Podwieszane lampy LED DayWave wykorzystano do stworzenia dynamicznej atmosfery w miejscach przeznaczonych do spożywania posiłków.

 

Gwarancją produktywności w salach konferencyjnych stało się zamontowane oświetlenie typu downlight Luxpace Compact. Te przyjazne dla oka oprawy cechuje znakomita stabilność kolorów i energooszczędność. Na piętrowym parkingu bezpieczną widoczność zapewniły lampy Spot LED 3. W windach i przy bufetach zainstalowano lampy MASTER LED. Obecnie zaletami budynku są wysoki komfort wzrokowy i brak olśnień.

 

Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe przełożyły się na oszczędność energii sięgającą 80%. Okres eksploatacji starych lamp wynosił 2000 godzin, a w przypadku nowych lamp LED jest to aż 50 000 godzin. W efekcie zasadniczo spadły koszty konserwacji.

Poprawa samopoczucia
za pomocą światła

   

Zespół

Provinzial Rheinland Versicherung AG

Elektro Heil GmbH

Instalator

Strona internetowa

Pokrewne projekty