Więcej marek od

Ubezpieczeniowy gigant

staje się

ekologiczny

Provinzial Rheinland Versicherung AG,
Düsseldorf, Niemcy

   

Dowiedz się, jak oświetlenie biurowe pomaga gigantowi ubezpieczeniowemu osiągnąć stan neutralny dla klimatu
 Oświetlenie biurowe firmy Philips w kantynie przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG

Oświetlenie biurowe jest naprawdę
dobre jedynie wówczas,

kiedy nie tylko spełnia wymagania ergonomii, ale także zmniejsza zużycie energii i chroni środowisko. Dlatego właśnie nowoczesne, niezwykle atrakcyjne rozwiązania firmy Philips zawsze się nam podobają”.

 

— Joachim Hoff, zarządzanie nieruchomościami/technologie, Provinzial Rheinland Versicherung AG

 Toalety w firmie Provinzial Rheinland Versicherung AG oświetlone za pomocą modułów oświetleniowych LED StyliD Mini
 Wejście do przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG z nowoczesnym rozwiązaniem oświetleniowym firmy Philips

Wyzwanie


Provinzial Rheinland Versicherungen to pionier w ubezpieczeniach publicznych. W ciągu ponad 175 lat działalności przedsiębiorstwo zostało jednym z liderów w przemyśle niemieckim. W 2010 r. firma postanowiła osiągnąć stan neutralności dla środowiska. W jaki sposób oświetlenie biurowe LED umożliwiło centrali w Düsseldorfie ekologiczną przemianę?
 Oświetlenie biurowe firmy Philips w korytarzach przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG

Odpowiednie oświetlenie

 

Centrala firmy w Düsseldorfie zdecydowanie potrzebowała odnowienia oświetlenia. Dotychczasowe miało już 16 lat i wykorzystywano w nim prądożerne żarówki halogenowe. Niektóre elementy oświetlenia biurowego były specjalnie projektowane, więc można je było zmieniać w bardzo niewielkim stopniu. Firma Philips musiała zaprojektować ekologiczną alternatywę bez zmieniania liczby i położenia istniejących punktów świetlnych. Nowy system szybko powinien okazać się opłacalny i spełnić wszystkie wymagania środowiskowe.

 

W pierwszym etapie wymieniono wszystkie halogenowe żarówki w przestrzeniach publicznych, takich jak łazienki i kantyny, na 1300 modułów oświetleniowych LED StyliD Mini. Te nowe światła stworzyły w budynku ciepłą, przyjazną atmosferę. Dobrze pasowały do tego miejsca ze względu na atrakcyjny wzór i niskie zużycie energii. Podwieszane lampy LED DayWave wykorzystano do stworzenia dynamicznej atmosfery w miejscach przeznaczonych do spożywania posiłków.

 

Gwarancją produktywności w salach konferencyjnych stało się zamontowane oświetlenie typu downlight Luxpace Compact. Te przyjazne dla oka oprawy cechuje znakomita stabilność kolorów i energooszczędność. Na piętrowym parkingu bezpieczną widoczność zapewniły lampy Spot LED 3. W windach i przy bufetach zainstalowano lampy MASTER LED. Obecnie zaletami budynku są wysoki komfort wzrokowy i brak olśnień.

 

Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe przełożyły się na oszczędność energii sięgającą 80%. Okres eksploatacji starych lamp wynosił 2000 godzin, a w przypadku nowych lamp LED jest to aż 50 000 godzin. W efekcie zasadniczo spadły koszty konserwacji.

Poprawa samopoczucia
za pomocą światła

   

Zespół

Provinzial Rheinland Versicherung AG

Elektro Heil GmbH

Instalator

Strona internetowa

Pokrewne projekty