Więcej marek od

Tworzenie stylowego
salonu wystawowego

Salon wystawowy Haworth,
Paryż, Francja

 

Dowiedz się, jak nowoczesne oświetlenie budynku pozwoliło zabłysnąć salonowi wystawowemu Howarth

Nowoczesne oprawy oświetleniowe w salonie wystawowym Haworth

Budynek wyraźnie wyróżnia się na
tle otoczenia,

co nadaje mu szczególny charakter. Jest zarówno klasyczny, jak i ozdobny, podobnie jak produkty firmy Haworth. Uroda tego miejsca przemawia zarówno do architektów i projektantów, jak i do gości. To prawdziwe dzieło sztuki, naznaczone przez wielkiego człowieka i pioniera biznesu, doskonale pasujące do historii i wartości Haworth”.

 

— Emmanuel Dietrich, projektant

Salon wystawowy Haworth wyposażony w oświetlenie biurowe Philips
Salon wystawowy Haworth wyposażony w systemy sterowania oświetleniem firmy Philips

Wyzwanie

 

Haworth jest prekursorem w projektowaniu mebli. Jako ekspert w zakresie wystroju biur i projektowania firma potrzebowała nowego salonu wystawowego, aby odpowiednio zaprezentować się gościom. Czy oświetlenie Philips może wyeksponować towary, a jednocześnie podnieść komfort i nie spowodować wzrostu kosztów?

Odpowiednie oświetlenie

 

Haworth ceni styl, a nowym domem firmy stał się budynek Art Deco w Paryżu. To miejsce wzbogaca wrażenie wywoływane przez architekturę i wygląd — zarówno klasyczny, jak i ozdobny, podobnie jak produkty firmy Haworth. Jest tu potrzebny system oświetlenia, który będzie promieniować dobrym smakiem.

 

Firmy Philips i Haworth połączyły siły, aby oświetlić 1300 m2 powierzchni biurowych i wystawowych. Aby zapewnić maksymalny komfort odwiedzającym i pracownikom, zastosowano rozwiązania LED. Wykorzystano oprawy DayWave tworzące przyjazną atmosferę dzięki delikatnemu, odświeżającemu światłu. Te światła nie powodują olśnień, co jest doskonałe w przypadku miejsc pracy, ponieważ pozwala uniknąć męczącego obciążania wzroku.

 

Aby zapewnić dekoracyjne oświetlenie, wokół szklanego sufitu zamontowano oprawy iColor Cove. Emitowane przez nie żywe kolory tworzą wspaniałą atmosferę, która zachęca do odwiedzenia salonu wystawowego. Oprawy Daysign umieszczono na obrzeżach pokojów, dodając w ten sposób efektowne akcenty do ścian, a jednocześnie zwiększając ogólną ilość światła.

 

Nowy system oświetlenia budynku dodaje szyku stylowym biurom Haworth. System sterowania oświetleniem Dynalite oznacza, że pracownicy mogą łatwo dostosowywać otoczenie do potrzeb za pomocą ekranów dotykowych wbudowanych w meble.

  • iColor Cove QLX
    iColor Cove QLX
    iColor Cove QLX to kompaktowa liniowa oprawa LED generująca nasycone wielokolorowe światło i dynamiczne efekty we wnękach, miejscach wymagających zaakcentowania i innych przestrzen...

Olśniewanie
światłem

Zespół

Haworth

Emmanuel Dietrich

Projektant
Strona internetowa

Véronique Leveau-Grouas

Architekt

Pokrewne projekty