You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Wspólna

przestrzeń

dla wszystkich pracowników

Wooninc. Housing Corporation,
Eindhoven, Holandia


Dowiedz się, jak dzięki energooszczędnemu oświetleniu pracownicy Wooninc poczuli się w biurze jak w domu
Wooninc, oświetlenie biura za pomocą energooszczędnych produktów firmy Philips

Połączenie rozwiązań
LuxSpace i PowerBalance 

tworzy światło przyjemne dla oczu. Odzew ze strony pracowników był niezwykle pozytywny — uznali oświetlenie za bardzo korzystne”.

 

— Marleen Donders, lider projektu dotyczącego nowego budynku firmy Wooninc.

Korytarz firmy Wooninc wyposażony w oświetlenie marki Philips

Wyzwanie


Wooninc jest nietypową agencją nieruchomości. Ta korporacja mieszkaniowa zlokalizowana w Eindhoven posiada około 7500 nieruchomości do wynajęcia, a swoją ofertę kieruje do ludzi młodych i seniorów. Po przeniesieniu się do nowego budynku w Woensel firma potrzebowała nowego oświetlenia do biura na planie otwartym.

Odpowiednie oświetlenie 


Nowy budynek firmy Wooninc w Woensel był mniejszy od poprzedniego. Cały personel miał pracować w jednym pomieszczeniu, toteż oświetlenie musiało stworzyć odpowiednią atmosferę. Ponadto korporacja szukała ekologicznego, energooszczędnego rozwiązania oświetleniowego.

 

Osoby odpowiedzialne w firmie Wooninc nie były przekonane do oświetlenia LED; obawiano się też jego ceny. To podejście zmieniło się po teście porównującym kilka możliwości oświetleniowych. „Firma Philips dowiodła, że oferuje najlepszą opcję” — mówi Hans Metten z Mansveld Projecten and Services. „Pracownicy uznali, że to światło jest najlepsze. Długoterminowe koszty obsługi oświetlenia LED także okazały się niższe niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych”.

 

Aby stworzyć atmosferę sprzyjającą wydajnej pracy, wybrano rozwiązania LuxSpace i PowerBalance. Oba rodzaje opraw zapewniają stabilne, niepowodujące olśnienia oświetlenie do pomieszczeń biurowych. Marleen Donders, lider projektu dotyczącego nowego budynku firmy Wooninc, mówi: „Oprawy świetnie pasują do naszego sufitu. Instalacja okazała się niezwykle prosta. Oprawy PowerBalance można łatwo regulować za pośrednictwem standardowej funkcji zmiany natężenia strumienia świetlnego, są energooszczędne i łatwe w obsłudze. Skończyły się czasy, kiedy trzeba było szukać drabiny, aby wymienić żarówki”.

 

Nowe energooszczędne oświetlenie ułatwia pracę w biurze na planie otwartym dzięki czystemu, odświeżającemu światłu.

  • PowerBalance gen2
    PowerBalance gen2
    W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

Tworzenie
komfortowego
miejsca pracy

Zespół

Wooninc. Housing Corporation

Mansveld Projecten & Services

Instalator

Fred Dorgelo, Maikel Brummer

Projektant

Pokrewne projekty