Więcej marek od

Bezpieczne drogi,

mniejsze rachunki za energię

Teren mieszkaniowy,
Enköping, Szwecja

   

Zobacz, jak energooszczędne oprawy oświetleniowe zapewniły bezpieczeństwo na ulicach Enköping
Ulica na terenie mieszkaniowym w szwedzkim mieście Enköping z oświetleniem miejskim Philips

Oprawy oświetleniowe LED mają
bardzo długi okres użytkowania,

co oznacza, że istotne jest nawiązanie współpracy z wiarygodną firmą, która nie zniknie z rynku. Dotyczy to także władz miejskich, które mają zobowiązania wobec podatników. Firma Philips to dobry partner oferujący doskonałe wsparcie”.

 

— Kjell-Ove Karlsson, koordynator projektu w Vattenfall Service AB, Lighting

Wyzwanie


Rada Miasta Enköping dba o mieszkańców. Aby zapewnić mieszkańcom i kierowcom bezpieczeństwo w nocy, władze lokalne potrzebowały niezawodnych, wysokiej jakości lamp ulicznych. Jednocześnie zależało im na obniżeniu kosztów energii zużywanej przez oświetlenie miejskie. Firma Philips otrzymała zadanie znalezienia rozwiązania.
Zbliżenie słupa oświetleniowego w Enköping, Szwecja

Odpowiednie oświetlenie

 

Rada Miasta Enköping nie pierwszy raz miała do czynienia z renowacjami oświetlenia. Wcześniej postanowiła wymienić niektóre z ulicznych lamp rtęciowych na metalohalogenkowe i wysokoprężne sodowe lampy wyładowcze. Od tamtego czasu urzędnicy władz miasta dostrzegli nowe możliwości w technologiach oświetleniowych, zlecili więc firmie Philips wymianę pozostałych 3000 ulicznych lamp rtęciowych na lampy LED.

 

System oświetlania ulic ClearWay był tym, czego potrzebowało Enköping. Jasne, czyste oświetlenie pozwoliło mieszkańcom bezpiecznie chodzić i jeździć nocą bez obawy o to, co kryje się w cieniu. Co więcej, nowe lampy są bez porównania korzystniejsze pod względem finansowym i środowiskowym. Poprzednie urządzenia miały moc 70 W, podczas gdy nowe lampy LED mają moc tylko 27 W lub 20 W, gdy są przyciemnione.

 

Co więcej, kolejne oszczędności były możliwe dzięki ultranowoczesnemu sterowaniu Dynadimmer. Około godziny 21 system przyciemnia światła do 70%, a o północy — do 50%. O godzinie 4 oświetlenie jest zwiększane do 70%, a od 6 — do 100%. System sterowania Dynadimmer F2 pozwolił Zarządowi Miasta Enköping zwiększyć o 32% oszczędności energii.

 

Nowe urządzenia zapewniają przyjazną atmosferę na ulicach Enköping, a przy tym pozwoliły zmniejszyć zużycie energii o 348 000 godzin rocznie.

  • ClearWay
    ClearWay
    Technologia LED wprowadza przełom w oświetleniu pod wieloma różnymi względami. Na przykład jakość światła ze źródeł LED zwiększyła bezpieczeństwo na drogach, a doskonała skutecznoś...
  • Dynadimmer
    Dynadimmer
    Autonomiczny sterownik instalowany w oprawie, do stateczników elektronicznych pracujących na napięciach 1‑10 VPrzeznaczony do instalacji zewnętrznych, takich jak oświetlenia dróg, ...

Oświetlenie dające poczucie komfortu
przez całą noc

Zespół

Rada Miasta Enköping

Klient

Vattenfall Services Nordic AB

Wykonawca

Pokrewne projekty