You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Jasne drogi

do pracy

High Tech Campus, Philips Lighting

Holandia

 

Dowiedz się, jak światło wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa dróg do ośrodka High Tech Campus, Philips Lighting

Most w ośrodku High Tech Campus wspaniale oświetlony nocą lampami zewnętrznymi Philips

Ośrodek High Tech Campus w Eindhoven to
globalna koncepcja.

Philips i inne firmy przeprowadzają tu przełomowe badania i opracowują nowe produkty i technologie”.
Ścieżki dla pieszych w ośrodku High Tech Campus oświetlone lampami zewnętrznymi Philips w celu zwiększenia bezpieczeństwa w nocy
Most w ośrodku High Tech Campus zaczyna świecić o zachodzie słońca

Wyzwanie

 

High Tech Campus to znane na całym świecie centrum innowacji. Tworzy go społeczność myślących przyszłościowo firm technologicznych składająca się z 10 000 pracowników zajmujących się różnymi dziedzinami. Jako założyciel  firma Philips oswietlila wjazd do miasteczka.

Odpowiednie oświetlenie

 

Kampus, na którego terenie znajduje się ponad 15 km dróg dla pieszych i rowerzystów oraz dwa mosty przez jezioro, wymagał zastosowania oświetlenia orientacyjnego.

 

Jednak w przypadku tak szczególnego projektu nie można było zastosować zwykłego oświetlenia zewnętrznego. Firma Philips stworzyła oryginalne oprawy oświetleniowe, które umieszczono wzdłuż mostów i każdą zaopatrzono w 12 diod LED Luxeon dużej mocy. Światło z tych opraw odbija się od bocznych ścian i syntetycznej nawierzchni mostów, poprawiając widoczność dla pieszych i tworząc wspaniały efekt.

 

Wzdłuż dróg dla pieszych i ścieżek rowerowych firma Philips umieściła inne oryginalne lampy nocne o nazwie „Paddenstoel” (grzyb). Nocne lampy są usytuowane 30 cm powyżej ziemi po obu stronach ścieżki, a wyposażono je w diody LED Luxeon, z których każda odbija światło w dół na ziemię na odległość 15 m.

 

Przy trasach dla pieszych i ścieżkach rowerowych zamontowano łącznie 400 „grzybów”. Dzięki nowemu nocnemu oświetleniu pracownicy mogą poruszać się po kampusie bezpiecznie i wygodnie.

Pokrewne projekty