Więcej marek od

Bezpieczniejsze ulice

przez cały rok

Holbæk,
Dania


Dowiedz się, jak nowoczesne oświetlenie uliczne wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców i zwiększa oszczędności kasy miasta Holbæk

 

Zewnętrzne oświetlenie LED firmy dla ulic miasta Holbæk w Danii

Możemy zwiększać
lub zmniejszać

natężenie oświetlenia w poszczególnych oprawach w dowolnym momencie, zapewniając największe możliwe bezpieczeństwo ruchu drogowego i obywateli”.

 

— inżynier Erik Knudsen, dział ruchu drogowego i obiektów, gmina Holbæk

Ulica w Holbæk z oświetleniem Philips Lighting

Wyzwanie

 

Kiedy gmina Holbæk modyfikowała oświetlenie uliczne, chciała radykalnie zmniejszyć zużycie energii. Po sprawdzeniu różnych możliwości za najkorzystniejszą uznano ofertę oświetlenia firmy Philips ze względu na dostępne różne sposoby oszczędzania pieniędzy i poprawy warunków życia mieszkańców.

Odpowiednie oświetlenie

Miastu Holbæk było potrzebne inteligentne rozwiązanie zadowalające 69 000 mieszkańców, niezależnie od tego, czy mieszkają w centrum czy na obrzeżach. Inżynier Erik Knudsen wyjaśnił: „Przede wszystkim chodziło nam o energooszczędność. Szybko jednak zorientowaliśmy się, że monitorowanie świateł i sterowanie nimi jest bardzo ważne z punktu widzenia ogólnych kosztów działania oraz bezpieczeństwa zarówno ruchu drogowego, jak i mieszkańców.

 

Oprawy oświetleniowe do zastosowań ulicznych firmy Philips stały się pierwszym elementem układanki. Władze miejskie zdecydowały się na montaż w mieście 9000 latarni LED Copenhagen. Zapewniają one większe poczucie komfortu dzięki jasnemu i czystemu światłu zapewniającemu także dobrą widoczność kierowcom.

 

Na koniec zainstalowano oprogramowanie CityTouch firmy Philips służące do łatwego zarządzania systemem oświetlenia. CityTouch komunikuje się z siecią oświetleniową przez internet, więc każdą oprawę można stale monitorować indywidualnie i sterować nią. Precyzyjne sterowanie światłami to możliwość niemarnowania energii i jednoczesnego zapewnienia, że ulice nocą są bezpiecznie oświetlone. Ponadto inteligentne monitorowanie umożliwia miastu Holbæk optymalizację prac konserwacyjnych, co oznacza większe bezpieczeństwo ulic przez cały rok.


Nowe oświetlenie miasta jest o wiele lepsze, jak wyjaśnia inżynier Erik Knudsen: „Całkowite zużycie energii zostało zmniejszone o 75%, a ponieważ koszty energii to dwie trzecie całkowitych kosztów oświetlenia, oczekujemy znacznych oszczędności”.

  • Smartform LED BBS460
    Smartform LED BBS460
    Przeznaczone do wbudowania oprawy SmartForm, odzwierciedlające dążenie firmy Philips do budowy prostych i ekologicznych rozwiązań, obecnie mogą być wyposażane w źródła LED. Zaproje...
  • PowerBalance gen2
    PowerBalance gen2
    W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

CityTouch

CityTouch to platforma oprogramowania do sterowania oświetleniem ulicznym. Umożliwia operatorom monitorowanie publicznego systemu oświetlenia zewnętrznego i zarządzanie nim. Mogą oni także zapisywać, wizualizować i analizować informacje historyczne dotyczące działania opraw oświetleniowych.

Wyświetl system

Lepsze warunki życia dla
mieszkańców

Zespół

Gmina Holbæk, Dania

Klient

Moe A/S

Konsultacja inżynieryjna

SEAS-NVE

Wykonawca

Pokrewne projekty