Więcej marek od

Widzieć więcej,

wydawać mniej

Palencia,

Hiszpania

 

Dowiedz się, jak miasto poprawiło warunki życia mieszkańców i obniżyło koszty utrzymania, zużycie energii i emisję CO2.

Nocne oświetlenie ulic miasta Palencia

IntelligentCity to nowatorskie

rozwiązanie oświetleniowe służące do optymalizacji oświetlenia publicznego pod kątem większego komfortu, bezpieczeństwa, energooszczędności i zmniejszenia kosztów utrzymania”.
Mężczyzna i dziecko grający w karty na ulicy miasta Palencia oświetlonego produktami Philips
Ludzie spacerujący nocą po ulicach miasta Palencia w promieniach oświetlenia Philips

Wyzwanie

 

Przestarzałe oświetlenie uliczne miasta Palencia było kosztowne, trudne w obsłudze i źle oddawało barwy, a przy tym wytwarzało nadmierne ilości CO2. Mimo, iz ta sieć stanowiła ogromne obciążenie finansowe dla miasta, radzie brakowało środków na renowację 11 000 lamp ulicznych.

Firma Philips oświetliła miasto Palencia

Odpowiednie oświetlenie 

 

Poszukując ekonomicznego rozwiązania, Rada Miasta Palencia postanowiła zlecić renowację oświetlenia przedsiębiorstwu usług energetycznych (ESCO) Clece. Po pokryciu przez ESCO wstępnych kosztów modernizacji Palencia była w stanie zwrócić nakłady firmy z oszczędności uzyskanych dzięki nowemu oświetleniu.

 

W początkowej fazie renowacji zainstalowano 3139 opraw oświetleniowych. Ponieważ zdecydowano się na energooszczędne rozwiązania, wzdłuż głównych ulic i alej miasta zamontowano produkty LED Luma, na terenach mieszkaniowych LED Selenium, a w starej dzielnicy LED Villa. Oprawy oświetleniowe połączono z węzłami sterowania Starsense RF i oprogramowaniem CityTouch, umożliwiającym zdalne sterowanie oświetleniem.

 

Zmiana jest olbrzymia. Mniejsze zużycie energii oznacza wielkie korzyści dla gospodarki i środowiska, ponieważ natężeniem oświetlenia w różnych obszarach można z łatwością sterować za pomocą oprogramowania CityTouch. Nowe oprawy zapewniają doskonałe światło znakomicie oddające barwy i zwiększające poczucie bezpieczeństwa i komfortu. W efekcie jakość życia zarówno mieszkańców, jak i gości miasta Palencia, znacznie się poprawiła.

  • Luma
    Luma
    Oprawy serii Lumasą ulicznymi oprawami wykonanymi w technologii RevoledTM, któreoferują doskonałe chłodzenie panelu LED oraz gwarantują bezawaryjną pracę pojej zamontowaniu. Dzięki...
  • Selenium LED
    Selenium LED
    Selenium LED to wyjątkowo efektywna oprawa do oświetlania dróg, oferująca oszczędność energii na poziomie ponad 60% w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi. Jej prosty, kształt u...
CityTouch

CityTouch

Ożywianie miasta. Elastyczne, dynamiczne i nieskomplikowane sterowanie oświetleniem miejskim.

Informacje o produkcie

Poprawa

atmosfery

miasta

Zespół

Rada Miasta Palencia

Klient

Raquel López

Kierownicy projektu — Philips

Gabriel Rubí

Kierownicy projektu — Rada Miasta Palencia

Jaime Pontigo

Kierownicy projektu —  Clece

Pokrewne projekty