Więcej marek od

Bezpieczeństwo

dla mieszkańców

Regent Street,
Blyth, Northumberland


Zobacz, jak dzięki oświetleniu ulicznemu LED poprawiło się w nocy bezpieczeństwo na ulicy Regent Street

 

Ta para czuje się na Regent Street bezpiecznie dzięki oświetleniu terenu mieszkaniowego za pomocą rozwiązań firmy Philips

Znakomita jakość
światła zapewniana przez rozwiązanie

poprawiła atmosferę na ulicy, która stała się bardziej komfortowa. Mamy nadzieję, że mieszkańcy tej okolicy dzięki jasnemu światłu będą czuć się bezpieczniej, pozostając poza domem wieczorami”.

 

— Andy Rutherford, szef działu Highways and Neighbourhood Services

Światła uliczne LED firmy noszące nazwę opraw SpeedStar tworzą naturalne oświetlenie Regent Street

Wyzwanie

 

Samorząd hrabstwa Northumberland troszczy się o mieszkańców. W ramach dążenia do obniżenia kosztów znalazł możliwość zastosowania oświetlenia ulicznego zużywającego niewiele energii i niemal niewymagającego konserwacji. Czy firma Philips mogłaby zaproponować rozwiązanie, które oprócz tego zwiększyłoby bezpieczeństwo na ulicach?

Odpowiednie oświetlenie 


Bezpieczeństwo było ważnym czynnikiem w przypadku Regent Street. Tę część Blyth zamieszkuje jedna z najuboższych w kraju społeczności. Niewielu z mieszkańców ma samochód, toteż należało zapewnić bezpieczeństwo pieszych na ulicy w nocy.

 

Oprawy oświetleniowe SpeedStar firmy Philips okazały się idealnym rozwiązaniem. Białe światło tej oprawy jest postrzegane jako jaśniejsze i bardziej naturalne niż żółte. Zwiększa to widoczność dla motocyklistów, pieszych i mieszkańców, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo. Oprawy o zerowej emisji dwutlenku węgla mogą pracować aż 60 000 godzin, co zapowiada koniec problemów i kosztów związanych z codzienną konserwacją.

 

Ponieważ rozwój technologii jest bardzo szybki, wiele samorządów zwlekało z inwestycjami w światła uliczne LED, obawiając się, że szybko staną się przestarzałe. Jednak technologia LEDGINE zastosowana w oprawach SpeedStar może zostać łatwo unowocześniona, toteż jest to rozwiązanie przyszłościowe. Oznacza to, że inwestycja w rozwiązania SpeedStar pozwoli cieszyć się bezpiecznymi ulicami i oszczędnościami energii jeszcze przez długie lata.

 

Regent Street jest teraz bezpieczniejsza i przyjemniejsza w nocy, a ponadto nowe oświetlenie zewnętrznych obszarów na terenach mieszkaniowych jest tańsze. System SpeedStar pozwolił samorządowi zaoszczędzić 10 000 funtów rocznie tylko z tytułu ograniczenia konserwacji.

  • SpeedStar
    SpeedStar
    Władze miast muszą stawić czoła rosnącym wymaganiom oszczędności energii przez ograniczenie poziomu poboru mocy i emisji CO2, ale muszą przy tym zachować zgodność z norm...

Prowadzenie kierowców 
światłem

Zespół

Samorząd hrabstwa Northumberland

Pokrewne projekty