Więcej marek od

Inteligentne

oświetlenie

Wrocław Nowe Żerniki, Polska


Dzięki wyjątkowej architekturze oraz innowacyjnemu systemowi oświetlenia, wrocławskie osiedle Nowe Żerniki wpisuje się w koncepcję smart city i stanowi inspirację dla architektów i deweloperów z całego świata.
Osiedle przyszłości - Wrocław Nowe Żerniki

Chcieliśmy zademonstrować mieszkańcom,

jak oświetlenie LED-owe sprzyja rozróżnianiu kolorów, potęguje doznania wewnętrzne i zwiększa bezpieczeństwo. W ciągu dnia nawigujemy przestrzennie, ale w nocy prowadzi nas sztuczne oświetlenie publiczne, które zastępuje słońce.”

 

— Piotr Fokczyński, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa, architekt miasta, koordynator projektu Nowe Żerniki

Wrocław Nowe Żerniki

Cele projektu

 

Architektura osiedla nawiązuje do słynnego projektu Wohnung und Werkraum (WuWa), które na przełomie lat 20. i 30. XX wieku było próbą stworzenia budownictwa dopasowanego do różnych grup mieszkańców. Rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne zastosowane w Nowych Żernikach, zwanych też WuWa2, nawiązują do tej koncepcji spełniając najwyższe standardy i odpowiadając rzeczywistym potrzebom mieszkańców.

Bezpieczne miasto z inteligentnym oświetleniem LED

Oświetlenie pod kontrolą

 

Oświetlenie zainstalowane na terenie osiedla idealnie wpisują się w ideę miasta inteligentnego. System zdalnego sterowania Philips CityTouch oraz technologia LED pomagają obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej, natomiast inteligentne oprawy wyczuwając zmiany natężenia ruchu poprawiają bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców osiedla. Poza tym zainstalowane oprawy oświetleniowe charakteryzują się zróżnicowaną barwą światła. Takie rozwiązanie tworzy przyjemne otoczenie świetlne dla pieszych i poprawia widoczność na przejściach i ciągach komunikacyjnych. A stałe zasilanie obwodów oświetlenia ulicznego pozwala na wykorzystywanie infrastruktury oświetleniowej do zaoferowania mieszkańcom dodatkowych funkcjonalności, takich jak ładowanie pojazdów elektrycznych czy dostarczanie internetu.

  • Luma
    Luma
    Oprawy serii Lumasą ulicznymi oprawami wykonanymi w technologii RevoledTM, któreoferują doskonałe chłodzenie panelu LED oraz gwarantują bezawaryjną pracę pojej zamontowaniu. Dzięki...

Inteligentne
oświetlenie LED

Zespół

Miasto Wrocław

Klient

Andrzej Wiórek  

Key Account Manager

Philips Lighting Poland

 

Podobne projekty