Więcej marek od

Magiczna elewacja

Galerii Bronowickiej.

 

Oświetlenie Galerii Bronowice,
Polska

Nowoczesne oświetlenie to wysoka widoczność obiektu w oczach klientów. Korzyści LED!
Iluminacja, galeria handlowa, Bronowice, architekci, oświetlenie, indoor

W projekcie
Galerii Bronowice

staraliśmy się o wkomponowanie elementów oświetlenia w elewację tak by podkreślić wyjątkową bryłę obiektu i oddać jego charakter.”

 

-Maciej Tutaj, Architekt, Biuro Rozwoju Krakowa S.A.

Iluminacja, galeria handlowa, Bronowice, architekci, oświetlenie, indoor

Wyzwanie

 

Światło w Galerii Bronowice kreuje przestrzeń, jednocześnie dzieląc obiekt na łatwe do rozróżnienia strefy i scalając je w ramach jednego integralnego zamysłu.

Zastosowane programy oświetlenia podnoszą atrakcyjność obiektu i zwiększają komfort jego użytkowania.

Poza roli czysto użytkową światło podkreślatakże nowatorską koncepcję architektoniczną obiektu, jako całości.

Iluminacja, galeria handlowa, Bronowice, architekci, oświetlenie, indoor

Odpowiednie oświetlenie

 

Nowoczesne nawiązanie do tradycji ze względu na nietypową sylwetkę budynku, konieczne było przyjęcie nowatorskich rozwiązań dotyczących jego oświetlenia. Wielką rolę odgrywało odpowiednie rozświetlenie krawędzi budynku, podkreślające wyjątkowość jego bryły.

Nowatorskie, stworzone specjalnie na potrzeby tego projektu oświetlenie łuków, alukubondowej opaski i wreszcie ściany ekspresyjnej składa się na spójną, idealnie zbalansowaną koncepcję, która w subtelny i dyskretny sposób spaja całość, odwołując się przy tym do secesyjnej tradycji architektonicznej, tak wyjątkowej i charakterystycznej dla Krakowa.

Na znajdującej się przy wejściu i stanowiącej wizytówkę obiektu ścianie ekspresyjnej wyświetlane są projekcje świetlne. Wyjątkowy efekt, jaki osiągnięto, umożliwiło zastosowanie scenariuszy oświetlenia, zrealizowanych z użyciem specjalnie zaprojektowanego systemu sterowania i dostosowanych do unikatowej koncepcji architektoniczneji jedynej w swoim rodzaju specyfiki budynku.