You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Lepsze oświetlenie,

lepsze zakupy

Edeka Glückstadt,
Niemcy


Dowiedz się, jak oświetlenie supermarketu poprawiło atmosferę zakupów w EDEKA
Dział mięsny w Edeka Glückstadt oświetlony za pomocą ulepszonego rozwiązania Philips Lighting w celu poprawy świeżości i wyglądu mięsa

Wszystkie nasze wymagania
zostały spełnione.

Teraz nasz sklep przyciąga klientów wyglądem, który jednocześnie sugeruje wysoką jakość. Gdziekolwiek się pójdzie, ma się wrażenie, że produkty są świeże i doskonałej jakości”.

 

— Jan Frauen, dyrektor zarządzający EDEKA Frauen

Dział warzyw w Edeka Glückstadt oświetlony za pomocą rozwiązań Philips Lighting do świeżej żywności
Energooszczędne oświetlenie Philips Lighting zamrażarek w Edeka Glückstadt poprawia wygląd produktów

Wyzwanie

 

EDEKA group stymuluje rozwój detalicznego handlu żywnością w Niemczech. Mając 11 700 sklepów i roczny obrót 44,8 biliona jest krajową siecią supermarketów. Gdy gałąź Glückstadt potrzebowała odnowienia oświetlenia, pomoc zaoferowała firma Philips.

Odpowiednie oświetlenie 


EDEKA Group troszczy się nie tylko o żywność. Firma poważnie traktuje odpowiedzialność za środowisko, chciała więc wprowadzić energooszczędny system oświetlenia. Jednocześnie chciała zapewnić klientom idealne warunki do robienia zakupów, tworząc przyjazną, elegancką atmosferę.


Cały sklep został wyposażony w nowoczesne oświetlenie LED zapewniające dobrą widoczność i przyjazną atmosferę. Aby rozwiązać problem związany z niskimi stropami podwieszanymi, zastosowano nieliniową wersję Maxos LED. Doskonałe nasycenie kolorów i jasne światło gwarantuje, że klienci będą w stanie łatwo odczytywać znaki i opakowania produktów. Do lad z mięsem wybrano oświetlenie LuxSpace Accent Rose LED ze względu na jego ciepłe spektrum, które podkreśla wygląd mięsa, nie podgrzewając i nie odbarwiając go.


Sklep nabrał życia dzięki nowemu oświetleniu supermarketów, które zapewnia bezpieczeństwo oraz poczucie dobrobytu. Dzięki energooszczędności nowoczesnego oświetlenia LED sklep będzie zużywać mniej energii elektrycznej i produkować mniej CO2 niż w przypadku konwencjonalnych systemów oświetlenia.


Nowoczesne oświetlenie LED zainstalowane w sklepie będzie funkcjonować przez czas do 50 000 godzin, dzięki czemu EDEKA Group zaoszczędzi na naprawach i wymianach.

Uśmiechy
  w alejkach

Zespół

EDEKA Frauen, Glückstadt, Niemcy

Klient

Jan Frauen, Peter Frauen, Dierk Frauen

Dyrektorzy

Irina Schmolinsky, Philips Lighting

Konsultacja dotycząca oświetlenia

Pokrewne projekty