Więcej marek od

Lepsze oświetlenie,

lepsze zakupy

Edeka Glückstadt,
Niemcy


Dowiedz się, jak oświetlenie supermarketu poprawiło atmosferę zakupów w EDEKA
Dział mięsny w Edeka Glückstadt oświetlony za pomocą ulepszonego rozwiązania Philips Lighting w celu poprawy świeżości i wyglądu mięsa

Wszystkie nasze wymagania
zostały spełnione.

Teraz nasz sklep przyciąga klientów wyglądem, który jednocześnie sugeruje wysoką jakość. Gdziekolwiek się pójdzie, ma się wrażenie, że produkty są świeże i doskonałej jakości”.

 

— Jan Frauen, dyrektor zarządzający EDEKA Frauen

Dział warzyw w Edeka Glückstadt oświetlony za pomocą rozwiązań Philips Lighting do świeżej żywności
Energooszczędne oświetlenie Philips Lighting zamrażarek w Edeka Glückstadt poprawia wygląd produktów

Wyzwanie

 

EDEKA group stymuluje rozwój detalicznego handlu żywnością w Niemczech. Mając 11 700 sklepów i roczny obrót 44,8 biliona jest krajową siecią supermarketów. Gdy gałąź Glückstadt potrzebowała odnowienia oświetlenia, pomoc zaoferowała firma Philips.

Odpowiednie oświetlenie 


EDEKA Group troszczy się nie tylko o żywność. Firma poważnie traktuje odpowiedzialność za środowisko, chciała więc wprowadzić energooszczędny system oświetlenia. Jednocześnie chciała zapewnić klientom idealne warunki do robienia zakupów, tworząc przyjazną, elegancką atmosferę.


Cały sklep został wyposażony w nowoczesne oświetlenie LED zapewniające dobrą widoczność i przyjazną atmosferę. Aby rozwiązać problem związany z niskimi stropami podwieszanymi, zastosowano nieliniową wersję Maxos LED. Doskonałe nasycenie kolorów i jasne światło gwarantuje, że klienci będą w stanie łatwo odczytywać znaki i opakowania produktów. Do lad z mięsem wybrano oświetlenie LuxSpace Accent Rose LED ze względu na jego ciepłe spektrum, które podkreśla wygląd mięsa, nie podgrzewając i nie odbarwiając go.


Sklep nabrał życia dzięki nowemu oświetleniu supermarketów, które zapewnia bezpieczeństwo oraz poczucie dobrobytu. Dzięki energooszczędności nowoczesnego oświetlenia LED sklep będzie zużywać mniej energii elektrycznej i produkować mniej CO2 niż w przypadku konwencjonalnych systemów oświetlenia.


Nowoczesne oświetlenie LED zainstalowane w sklepie będzie funkcjonować przez czas do 50 000 godzin, dzięki czemu EDEKA Group zaoszczędzi na naprawach i wymianach.

Uśmiechy
  w alejkach

Zespół

EDEKA Frauen, Glückstadt, Niemcy

Klient

Jan Frauen, Peter Frauen, Dierk Frauen

Dyrektorzy

Irina Schmolinsky, Philips Lighting

Konsultacja dotycząca oświetlenia

Pokrewne projekty