Więcej marek od

Otoczenie pobudzające
apetyt

Real, Essen, Niemcy

   

Dowiedz się, jak smakowicie wygląda żywność w oświetleniu supermarketu w sklepie Real w Essen
Klienci oglądający owoce w sklepie Real w oświetleniu do supermarketów marki Philips

Chcieliśmy użyć
optymalnego

oświetlenia, aby nasze sklepy Real były jak najjaśniejsze i aby panowała w nich atmosfera sprzyjająca zakupom przy minimalnych kosztach działania. Oświetlenie Philips LED używane od początku tego roku w działach owoców i warzyw spełnia wszystkie te kryteria”.

 

— Norbert Just, Real, FM-Service-Technikkonzeption

Dział kwiatów w sklepie Real w oświetleniu Philips do supermarketów
Klienci oglądający warzywa w oświetleniu Philips do świeżej żywności

Wyzwanie


Real chce, aby sklepy lśniły. Szanowana sieć detaliczna pragnęła, aby jej hipermarkety zapraszały klientów jasnym oświetleniem pozwalającym ograniczyć koszty. Czy oświetlenie supermarketów może roziskrzyć działy owoców i warzyw oraz lady z kwiatami?
Produkty w oświetleniu Philips do świeżej żywności w sklepie Real w Essen w Niemczech

Odpowiednie oświetlenie


Grupa Metro Group, właściciel sieci Real, chciała zaoferować klientom spektakularne warunki do robienia zakupów. W realizacji tych zamiarów dużą rolę miało odegrać światło, tworząc przyjazną atmosferę wewnątrz sklepów. Firma Philips została zaangażowana do poprawienia oświetlenia supermarketów w działach owoców i warzyw i sąsiadujących ladach z kwiatami.

 

Wybrano rozwiązanie StyliD Rose, zaprojektowane z myślą o oświetleniu świeżej żywności. Punkty oświetleniowe LED poprawiają wygląd produktów spożywczych. Oświetlenie wypróbowywane w supermarkecie Real w Essen zostało przyjęte entuzjastycznie. Światło o specjalnie dobranym spektrum podkreślało kolory jabłek, papryki i innych świeżych owoców i warzyw, nadając im smakowity wygląd.

 

Po pomyślnie zakończonym teście światła StyliD rose są instalowane w działach owoców, warzyw i kwiatów w wielu innych sklepach Real. W czasie, gdy powstawał ten tekst, zakończono modernizację w 57 sklepach, a 70 następnych czeka na swoją kolej. Poprawiło się oświetlenie produktów, a sklep oszczędza elektryczność dzięki energooszczędnej technologii LED.

Czas eksploatacji modułu do oświetlania świeżej żywności wynosi około 50 000 godzin. W efekcie źródła światła można wymieniać raz na 10 lat, pomimo że sklep jest otwarty sześć dni w tygodniu.

  • StyliD Performance, FreshFood Rose
    StyliD Performance, FreshFood Rose
    Sprzedawcy artykułów spożywczych szukają sposobów prezentowania świeżej żywności w jak najlepszym świetle, tak aby wyglądała jeszcze bardziej atrakcyjnie i apetycznie. StyliD Perfo...

Doskonalenie
przepisu na światło

Zespół

Real

Jan Leunis

Opiekun klienta

Pokrewne projekty