Więcej marek od

Tworzenie

przestrzeni wspólnych

Faculty Club, Uniwersytet w Tilburgu, Tilburg, Holandia  


Zobacz, jak nowe oświetlenie zmienia restaurację Faculty Club w magiczne miejsce spotkań.
Nowoczesna architektura i wyjątkowe wnętrze restauracji Faculty Club Uniwersytetu w Tilburgu; oświetlenie marki Philips Lighting

Trwałe materiały,
duże powierzchnie

i wyrafinowane detale czynią restaurację Faculty Club miejscem szykownym i pełnym kontrastów. Udało się nam dobrać oświetlenie, które jest nie tylko wielofunkcyjne, ale także energooszczędne i minimalistyczne, a także nie męczy oczu. To wszystko dzięki doskonałej współpracy z firmą Philips”.

 

— Harm Timmermans, partner w firmie Shift architecture urbanism, Rotterdam

Oświetlenie marki Philips Lighting zainstalowane w restauracji Faculty Club należącej do Uniwersytetu w Tilburgu

Wyzwanie

 

Władze Uniwersytetu w Tilburgu dążyły do stworzenia wyjątkowego miejsca, w którym mogłoby toczyć się życie akademickie. Projekt udało się zrealizować, gdy w czerwcu 2011 r. otworzono restaurację Faculty Club. Aby stworzyć wyjątkową atmosferę wewnątrz lokalu mogącego pomieścić 80 osób, w recepcji i w sali konferencyjnej, konieczne było zastosowanie najnowocześniejszego oświetlenia.

Odpowiednie oświetlenie 

 

Aby restauracja Faculty Club stała się popularnym miejscem, konieczne było stworzenie gościnnej atmosfery. Władze uniwersytetu rozważały kilka możliwości, jednak ostatecznie zdecydowały się na oświetlenie w całości wykorzystujące technologię LED. Jedną z najistotniejszych cech nowego systemu miała być możliwość dostosowania atmosfery panującej w lokalu do każdej sytuacji. Funkcja zmiany natężenia strumienia świetlnego lamp LED okazała się tu niezastąpiona.

 

Przy wejściach do budynku oraz w toaletach zainstalowano oprawy typu downlight z rodziny LuxSpace, dające ciepłe, gościnne światło, pozbawione efektu olśnienia i zapewniające doskonałą widoczność. W pozostałych częściach budynku zdecydowano się na montaż opraw StyliD, tworzących urzekające efekty świetlne. Jako oświetlenie ogólne wybrano oprawy DayZone. Ich naturalne światło tworzy w głównej sali doskonały nastrój ułatwiający odprężenie i umilający pobyt.

 

Nowe oświetlenie w nowej restauracji całkowicie odmieniło życie uniwersyteckie. Doskonale pasuje do stylu lokalu, podkreślając jego charakterystyczną architekturę i luksusowe wnętrze.

 

Dzięki długiemu okresowi eksploatacji lamp LED oświetlenie w restauracji Faculty Club nie będzie wymagało konserwacji przez najbliższe kilka lat.

Zachęcanie do rozmów
dzięki światłu

Zespół

Uniwersytet w Tilburgu

Klient

Shift architecture urbanism

Architekt

Van Delftgroep

Instalator

Livingprojects BV

Doradztwo ds. technicznych

Pokrewne przypadki