Więcej marek od

Podkreślanie architektonicznych
detali dzieła sztuki

Finlandia Talo,
Finlandia


Zobacz, jak oświetlenie architektoniczne imponuje osobom odwiedzającym Finlandia Talo.
Imponująca iluminacja marki Philips Lighting zainstalowana na gmachu Finlandia Talo

W salach konferencyjnych
udało się 

zmniejszyć zużycie energii o jedną trzecią. Mimo to nikt nie zauważył różnicy w natężeniu światła”.
Purpurowy kolor oświetlenia projektorowego ColorReach przyciąga uwagę do wyjątkowej konstrukcji gmachu Finlandia Talo
Dzięki architektonicznemu oświetleniu marki Philips, na gmachu Finlandia Talo odbywają się piękne pokazy świetlne

Wyzwanie

 

Finlandia Talo nie jest zwyczajnym budynkiem. To prawdziwe dzieło sztuki. Zaprojektowany przez legendarnego fińskiego architekta, Alvara Aalto, mieści sale konferencyjne, bankietowe i salę koncertową. Czy firmie Philips uda się zmodernizować przestarzały, niepraktyczny system oświetlenia, na nowoczesny i energooszczędny?

We wnętrzach gmachu Finlandia Talo wymieniono wszystkie tradycyjne żarówki na energooszczędne lampy MASTER LED marki Philips

Odpowiednie oświetlenie 


W gmachu budynku Finlandia Talo konieczne było przeprowadzenie renowacji oświetlenia. Zgodnie z oryginalną wizją projektanta budynku, Alvara Aalto, jedynym źródłem oświetlenia sztucznego miały być tradycyjne żarówki. Niestety one ze względu na wysoką temperaturę pracy często się przepalały, pozostawiając ciemne ślady na suficie. W budynku znajdowało się także sto lamp podłogowych, które po włączeniu mocno się nagrzewały. Gdyby któraś z nich się przewróciła, mogłoby dojść do poważnego uszkodzenia mienia.

 

Najodpowiedniejsze okazało się oświetlenie LED. Tradycyjne żarówki wymieniono na nowoczesne, energooszczędne lampy MASTER LED, które się nie nagrzewają i świecą światłem o podobnej charakterystyce. Pasują także do tradycyjnych gniazd żarówkowych, dzięki czemu udało się zachować oprawy zaprojektowane przez Alvara Aalto, które tworzą w całym budynku przyjemną atmosferę relaksu.

 

Na dachu gmachu Finlandia Talo zainstalowano sześć lamp reflektorowych ColorReach, które tworzą na fasadzie spektakularne efekty świetlne widoczne z daleka. Można je dowolnie zmieniać stosownie do okazji. Iluminacją steruje się z wnętrza budynku, dzięki czemu wychodzenie na dach nie jest konieczne.

 

Za obsługę oświetlenia wewnątrz budynku odpowiadają czujniki ruchu, które automatycznie wyłączają światło, gdy w pobliżu nikt się nie znajduje. Dzięki wykorzystaniu energooszczędnych lamp LED i inteligentnych systemów sterowania oświetleniem udało się obniżyć zużycie energii o jedną trzecią, co z kolei przynosi oszczędności rzędu 3500 euro rocznie.

 • ColorReach Powercore gen2
  ColorReach Powercore gen2
  ColorReach Powercore to pierwsza oprawa LED będąca w stanie wyraźnie i dynamicznie oświetlać fasady bardzo wysokich budynków. W eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetle...
 • MASTER LEDbulb
  MASTER LEDbulb
  LEDowe źródło światła w kształcie tradycyjnej żarówki, zamiennik źródeł żarowych o mocy 40W, 60W, 75W i 100W
 • Twinny
  Twinny
  Twinny jest wszechstronną oprawą zamkniętą do montażu na powierzchni lub do montażu w obszarach z częściowym wpuszczeniem w konstrukcję sufitu, wymagających ochrony IP44. Ma smukłą...

Luksusowe światło,
niezapomniane wydarzenia

Zespół

Finlandia Talo

Klient i projekt oświetlenia

Strona internetowa

Pokrewne przypadki