You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Nowoczesne oświetlenie

historycznego hotelu

Grand Sofitel
Amsterdam, Holandia

   

Zobacz, jak nowoczesne oświetlenie hotelowe stawia historyczny hotel w świetle reflektorów.
Lampy Philips MASTER LEDlamp w hotelu Grand Sofitel, Amsterdam, Holandia

Od razu zdecydowaliśmy się
na oświetlenie LED.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy, powinniśmy byli to zrobić wcześniej. Naprawdę jesteśmy pod wrażeniem”.

 

— Willem van Dam, dyrektor ds. usług technicznych, Grand Sofitel Amsterdam

Goście hotelu prowadzący rozmowę; hotel Grand Sofitel w Amsterdamie; oświetlenie hotelowe marki Philips Lighting
Odnowiony korytarz w hotelu Grand Sofitel w Amsterdamie w oświetleniu marki Philips

Wyzwanie


Hotel Grand Sofitel jest jednym z najsłynniejszych hoteli w Holandii. Hotele sieci Sofitel znajdują się w najbardziej prestiżowych miejscach na całym świecie. Hotel Grand Sofitel jest jednym z ośmiu, który otrzymał wyróżnienie „Sofitel Legend”. Czy nowoczesne oświetlenie spełni najwyższe standardy?
Spotkanie w sali konferencyjnej; oświetlenie marki Philips Lighting

Odpowiednie oświetlenie

 

Każdy pięciogwiazdkowy hotel dba o stworzenie wyjątkowego, gościnnego wystroju. Grand Sofitel nie jest tu wyjątkiem. Nowe oświetlenie musiało nie tylko kontynuować bogate dziedzictwo hotelu, ale także spełniać wygórowane standardy energetyczne sieci hoteli Accor. Wymiana oświetlenia w 177 pokojach dla gości i 21 salach konferencyjnych, o wystroju współczesnym i tradycyjnym, wymagała odpowiedniego przygotowania.

 

Zdecydowano się na wykorzystanie popularnej technologii LED. Dzięki dużemu wyborowi produktów do hoteli nie było trudności z zachowaniem historycznego ducha takich miejsc, jak lobby, w którym oświetlenie zapewniają tradycyjne żyrandole. Udało się to osiągnąć dzięki lampom Novallure, wyposażonym w standardowe gniazda, ale charakteryzującym się dużo dłuższym okresem eksploatacji niż tradycyjne żarówki. Nowe lampy dodają miejscu ciepła i splendoru, wzbogacając luksusowy nastrój.

 

W innych częściach hotelu, na przykład w salach konferencyjnych, udało się uzyskać nowoczesną, stylową atmosferę dzięki wykorzystaniu opraw przeznaczonych do obiektów hotelarskich. Ze względu na możliwość stworzenia atrakcyjnej, nowoczesnej atmosfery wybrano oprawy typu downlight z rodziny LuxSpace oraz oprawy punktowe StyliD, pełniące funkcję oświetlenia akcentującego. Po zakończeniu renowacji hotel otrzymał liczne nagrody i wrócił do centrum uwagi na swoje prawowite miejsce.

 

„Jeszcze nie możemy podać dokładnych danych odnośnie do zużycia energii, ale szacujemy, że oszczędności z tego tytułu wyniosą od 70% do 80%. A do tego trzeba doliczyć duże oszczędności wynikające z braku konieczności prowadzenia prac konserwacyjnych”. — Willem van Dam, dyrektor ds. usług technicznych

Stworzenie
cudownego blasku    

Zespół

Grand Sofitel, Amsterdam

Klient

Accor Hotels

Kierownik projektu

Pokrewne przypadki