Więcej marek od

Nowoczesne oświetlenie

historycznego hotelu

Grand Sofitel
Amsterdam, Holandia

   

Zobacz, jak nowoczesne oświetlenie hotelowe stawia historyczny hotel w świetle reflektorów.
Lampy Philips MASTER LEDlamp w hotelu Grand Sofitel, Amsterdam, Holandia

Od razu zdecydowaliśmy się
na oświetlenie LED.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy, powinniśmy byli to zrobić wcześniej. Naprawdę jesteśmy pod wrażeniem”.

 

— Willem van Dam, dyrektor ds. usług technicznych, Grand Sofitel Amsterdam

Goście hotelu prowadzący rozmowę; hotel Grand Sofitel w Amsterdamie; oświetlenie hotelowe marki Philips Lighting
Odnowiony korytarz w hotelu Grand Sofitel w Amsterdamie w oświetleniu marki Philips

Wyzwanie


Hotel Grand Sofitel jest jednym z najsłynniejszych hoteli w Holandii. Hotele sieci Sofitel znajdują się w najbardziej prestiżowych miejscach na całym świecie. Hotel Grand Sofitel jest jednym z ośmiu, który otrzymał wyróżnienie „Sofitel Legend”. Czy nowoczesne oświetlenie spełni najwyższe standardy?
Spotkanie w sali konferencyjnej; oświetlenie marki Philips Lighting

Odpowiednie oświetlenie

 

Każdy pięciogwiazdkowy hotel dba o stworzenie wyjątkowego, gościnnego wystroju. Grand Sofitel nie jest tu wyjątkiem. Nowe oświetlenie musiało nie tylko kontynuować bogate dziedzictwo hotelu, ale także spełniać wygórowane standardy energetyczne sieci hoteli Accor. Wymiana oświetlenia w 177 pokojach dla gości i 21 salach konferencyjnych, o wystroju współczesnym i tradycyjnym, wymagała odpowiedniego przygotowania.

 

Zdecydowano się na wykorzystanie popularnej technologii LED. Dzięki dużemu wyborowi produktów do hoteli nie było trudności z zachowaniem historycznego ducha takich miejsc, jak lobby, w którym oświetlenie zapewniają tradycyjne żyrandole. Udało się to osiągnąć dzięki lampom Novallure, wyposażonym w standardowe gniazda, ale charakteryzującym się dużo dłuższym okresem eksploatacji niż tradycyjne żarówki. Nowe lampy dodają miejscu ciepła i splendoru, wzbogacając luksusowy nastrój.

 

W innych częściach hotelu, na przykład w salach konferencyjnych, udało się uzyskać nowoczesną, stylową atmosferę dzięki wykorzystaniu opraw przeznaczonych do obiektów hotelarskich. Ze względu na możliwość stworzenia atrakcyjnej, nowoczesnej atmosfery wybrano oprawy typu downlight z rodziny LuxSpace oraz oprawy punktowe StyliD, pełniące funkcję oświetlenia akcentującego. Po zakończeniu renowacji hotel otrzymał liczne nagrody i wrócił do centrum uwagi na swoje prawowite miejsce.

 

„Jeszcze nie możemy podać dokładnych danych odnośnie do zużycia energii, ale szacujemy, że oszczędności z tego tytułu wyniosą od 70% do 80%. A do tego trzeba doliczyć duże oszczędności wynikające z braku konieczności prowadzenia prac konserwacyjnych”. — Willem van Dam, dyrektor ds. usług technicznych

Stworzenie
cudownego blasku    

Zespół

Grand Sofitel, Amsterdam

Klient

Accor Hotels

Kierownik projektu

Pokrewne przypadki