Więcej marek od

Wyjątkowe miejsce
Wyjątkowa oszczędność energii

Hotel Botanico, Teneryfa

 

Dowiedz się, jak dzięki oświetleniu LED do hoteli udaje się obniżyć zużycie energii w hotelu Botanico.

Wejście do hotelu Botanico na Teneryfie z piękną iluminacją; oświetlenie marki Philips

Niemal
wszystkie

dwubarwne żarówki wymieniliśmy na lampy Philips MASTER LED. Dzięki temu rachunki za prąd zmniejszyły się o ponad 60%, a zużycie energii — o 55%. Korzystny wpływ na środowisko jest nieoceniony”.

 

— Alirio Pérez & Pedro Hernández

Bar w hotelu Botanico; oświetlenie punktowe marki Philips Lighting
Pokój dla gości w hotelu Botanico na Teneryfie, oświetlenie hotelowe marki Philips

Wyzwanie

 

Hotel Botanico to wzór do naśladowania dla luksusowych ośrodków wypoczynkowych. Należący do konsorcjum Leading Hotels of the World, od czasu otwarcia w 1974 r. nieustannie podnosi jakość świadczonych usług. W celu ograniczenia kosztów operacyjnych zarząd hotelu postanowił dokonać modernizacji oświetlenia.

Sala konferencyjna w hotelu Botanico na Teneryfie oświetlona lampami punktowymi LED marki Philips

Odpowiednie oświetlenie 

 

Renowacja oświetlenia miała objąć montaż nowych lamp w 6000 punktów świetlnych w całym hotelu: w pokojach dla gości, korytarzach, salach konferencyjnych i w innych ogólnodostępnych miejscach. Przed rozpoczęciem prac system oświetleniowy hotelu bazował wyłącznie na 50-watowych, dwubarwnych żarówkach halogenowych, wymagających nieustannej konserwacji i zużywających ogromne ilości energii. Taka sytuacja kłóciła się z wizerunkiem hotelu chcącego oferować najwyższą jakość usług przy minimalnym wpływie na środowisko.

 

Biorąc pod uwagę te czynniki, zdecydowano się na oświetlenie LED. W celu zachowania istniejącego poziomu natężenia światła i wyjątkowej atmosfery hotelu, wybrano lampy punktowe MASTER LED. Wypełniają one pomieszczenia ciepłym, gościnnym światłem, którego natężenie można dowolnie zmieniać, wpływając na panujący nastrój.

 

Modernizacja zakończyła się pełnym sukcesem. Zużycie energii przez każdą z wymienionych lamp spadło o 85%. Co więcej nowe oświetlenie jest praktycznie bezobsługowe, ponieważ jego okres eksploatacji wynosi aż 40 000 godzin (w przeciwieństwie do poprzednich lamp, które mogły pracować do 2000 godzin). Wyjątkowo długa żywotność lamp LED redukuje ilość zdarzeń zakłócających pracę w hotelu, a także przyczynia się do poprawy jego wizerunku — nie ma już żadnych przepalonych żarówek.

 

Nowe lampy punktowe LED wytwarzają dużo mniej ciepła niż ich halogenowe odpowiedniki. W rezultacie temperatura w pomieszczeniach obniżyła się o 2–3 stopnie. Dzięki temu koszt obsługi klimatyzacji znacząco się zmniejszył.

  • MASTER LEDspot 230V
    MASTER LEDspot 230V
    Delivering a warm, halogen-like accent beam, MASTER LEDspot MV is a perfect fit for spot lighting (track, corridors, lift lobbies, display cases and cabinets) in the hospitality in...

Iluminacja
wyjątkowego hotelu

Zespół

Hotel Botanico & The Oriental Spa Garden

Pokrewne przypadki