Więcej marek od

Pobudzanie
zmysłów

Hotel Corinthia,
Lizbona, Portugalia

 


Dowiedz się, jak udało się obniżyć koszty energii w hotelu Corinthia przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi.

Lampy MASTER
LEDspot GU10 7W marki Philips

są doskonałe do tworzenia atrakcyjnego i przyjaznego otoczenia. Mimo identycznej liczby punktów świetlnych ilość światła zwiększa się, a zużycie energii maleje niemal o 80%. Co więcej, nie trzeba już korzystać z transformatorów, ponieważ lampy można podłączyć do sieci 230 V”.

 

— Pedro Ferreira, główny inżynier regionalny, Corinthia Hotel Lisbon

Energooszczędne oświetlenie punktowe marki Philips w korytarzu hotelu Corinthia w Lizbonie, Portugalia
Recepcja hotelu Corinthia; oświetlenie hotelowe marki Philips

Wyzwanie

 

Hotel Corinthia w Lizbonie to wyjątkowe miejsce. Udostępnia 521 pokoi gościnnych — jest to największy pięciogwiazdkowy hotel w Portugalii i najlepszy przykład świadczenia luksusowych usług hotelowych na najwyższym poziomie. Czy w obliczu rosnących kosztów energii uda się je zminimalizować bez uszczerbku dla estetyki budynku, tak ważnej dla odwiedzających?

Odpowiednie oświetlenie 

 

Dla takiego hotelu jak Corinthia atmosfera to klucz do sukcesu. Utrzymanie nastroju komfortu i elegancji wymaga spokojnego oświetlenia. Niestety nie jest to osiągalne przy użyciu tradycyjnych energooszczędnych żarówek, które świecą światłem o chłodnym odcieniu. Często jest to przyczyną negatywnego odbioru detali podświetlonych elementów dekoracyjnych.
 

Lampy Philips MASTER LED okazały się doskonałym rozwiązaniem. Strumień świetlny o temperaturze 2700 K, jaki wytwarzają, charakteryzuje się ciepłą barwą i znakomicie podkreśla dekoracyjną aurę wnętrz hotelowych, nie powodując przy tym efektu olśnienia. Jego natężenie można dowolnie zmieniać, co przyczynia się do ograniczenia zużycia energii. W miejscach, gdzie dużą rolę odgrywają efekty świetlne, takich jak pokoje, korytarze i recepcja, zainstalowano 6330 lamp MASTER LEDspot.
 

Niższe rachunki za prąd to nie jedyna korzyść, jaką udało się odnieść. Ponieważ nowe lampy LED można podłączyć bezpośrednio do sieci 230 V zniknęła konieczność korzystania z transformatorów. Nie wymagają one także konserwacji, dlatego mogą świecić bez przerwy całą dobę. Uciążliwa dla gości, częsta wymiana żarówek to już przeszłość.

Dzięki nowym oprawom zwiększa się ilość wytwarzanego światła, maleją natomiast koszty energii — nawet o 80%. Powoduje to, że inwestycja zwraca się już po upływie dziewięciu miesięcy.

  • MASTER LEDspot 230V
    MASTER LEDspot 230V
    Delivering a warm, halogen-like accent beam, MASTER LEDspot MV is a perfect fit for spot lighting (track, corridors, lift lobbies, display cases and cabinets) in the hospitality in...

Pobudzanie
zmysłów

Pokrewne przypadki