Więcej marek od

Rewitalizacja
wizerunku hotelu

Hotel Marriott,
Frankfurt, Niemcy  

 

Zobacz, jak nowe oświetlenie przyczynia się do rewitalizacji wizerunku hotelu Marriott we Frankfurcie

Lobby hotelu Marriott we Frankfurcie; oświetlenie LuxSpace i Spot LED 3 marki Philips.

Mieliśmy
wielkie szczęście,

że mogliśmy współpracować z firmą Philips w czasie ubiegłorocznej modernizacji naszego hotelu. Dzięki temu udało się zredukować wpływ na środowisko i zmniejszyć koszty operacyjne, a nasi klienci mogą wypoczywać we wspaniałej atmosferze stworzonej dzięki nowoczesnej technologii”.

 

— Hansjörg Hefel, dyrektor generalny hotelu Marriott we Frankfurcie

Goście w barze hotelu Marriott; oświetlenie marki Philips

Wyzwanie

 

Hotel Marriott, mieszczący się w najwyższym budynku we Frankfurcie, to prawdziwy symbol sukcesu. Aby utrzymać nieskazitelny wizerunek marki, konieczne było przeprowadzenie prac rewitalizacyjnych. Firma Philips została poproszona o stworzenie nowego oświetlenia w centrum konferencyjnym i w salach balowych.

Oświetlenie punktowe marki Philips ożywia wnętrza sal konferencyjnych hotelu Marriott we Frankfurcie

Odpowiednie oświetlenie

 

Pracy było dużo. Renowacja oświetlenia w 25 nowoczesnych salach konferencyjnych i salach balowych o powierzchni 774 metrów kwadratowych to duże wyzwanie. Była to jednak znakomita okazja, aby wymienić dotychczasowe, przestarzałe lampy halogenowe na najnowsze rozwiązania.


Właśnie takim rozwiązaniem było oświetlenie LED przeznaczone do obiektów hotelarskich. W salach konferencyjnych jako oświetlenie ogólne zainstalowano przeznaczone do zabudowania oprawy LuxSpace i Spot LED 3. Tworzą one jasną i przyjemną atmosferę, doskonale nadającą się do pracy. Można ją także zamienić w nastrój relaksu, zmniejszając natężenie światła. Oprawy LuxSpace pojawiły się także w salach balowych, wzbogacone oświetleniem akcentującym zapewnianym przez oprawy StyliD, przeznaczone do zabudowy. Nowe oświetlenie tworzy olśniewającą atmosferę, która znakomicie wpływa na nastrój gości hotelu.


Nowymi oprawami steruje system DALI, który umożliwia szczegółową regulację oświetlenia zgodnie z potrzebami użytkownika. Przyczynia się on także do oszczędzania energii, ponieważ ustalając poziom jasności sztucznego oświetlenia, bierze pod uwagę natężenie światła dziennego. Nowe, ekologiczne oświetlenie przyczyniło się zarówno do poprawy wrażeń gości hotelu, jak i reputacji marki.


Oprawy oświetleniowe LuxSpace i Spot LED 3 zużywają o 50% mniej energii elektrycznej.

Pokrewne przypadki