Więcej marek od

Odrobina

magii

Hotel Renaissance,
Amsterdam, Holandia


Zobacz, jak hotel Renaissance olśniewa dzięki nowemu dekoracyjnemu oświetleniu.
Oświetlenie hotelowe marki Philips nadaje nowy wymiar hotelowi Renaissance

Mając na względzie
zabytkowy charakter budynku,

zespół pracowników firmy Livingprojects stworzył wręcz magiczne oświetlenie. Dzięki niemu bardzo łatwo można tworzyć najróżniejsze nastroje, doskonale pasujące do każdej okazji. Niektórzy goście życzą sobie, aby pokazy świetlne były częścią organizowanych przez nich wydarzeń!”

 

— Tom Calame, dyrektor generalny hotelu Renaissance, Amsterdam

Wnętrze kościoła skąpane w zielonym świetle emitowanym przez dekoracyjne oświetlenie marki Philips; hotel Renaissance
Sklepienie w błękitnym oświetleniu dekoracyjnym marki Philips; hotel Renaissance

Wyzwanie

 

Hotel Renaissance Amsterdam jest jednym z najpopularniejszych obiektów w mieście. Główny budynek hotelu jest połączony z unikatowym, XVII-wiecznym kościołem Koepelkerk, który obecnie służy jako sala spotkań mogąca pomieścić 700 osób. Czy nowe oświetlenie odmieni wizerunek części kościelnej, nie naruszając przy tym wiekowej struktury?

Odpowiednie oświetlenie 


Hotel Renaissance w Amsterdamie przechodził poważną rozbudowę. W nowej części, będącej dawnym kościołem, inwestor postanowił zainstalować innowacyjny system oświetlenia dekoracyjnego, którego charakter można dowolnie zmieniać na życzenie klienta. Do pracy zaangażowano firmę Livingprojects, oficjalnego partnera firmy Philips w zakresie oświetlenia LED. Wnętrze budynku wyposażono w oprawy ColorBurst 6 oraz ColorBlast 12.

 

Są one elementem innowacyjnego oświetlenia projektorowego, które wypełnia przestrzeń ekscytującym światłem o intensywnej barwie, tworząc unikatową atmosferę. Do obsługi systemu służy panel LCD, za pomocą którego można dowolnie zmieniać charakter świateł. Możliwości nowego oświetlenia są ogromne: poza tworzeniem nastrojowej atmosfery pozwala także na zadziwianie gości fantastycznymi, dynamicznymi efektami świetlnymi.

 

Koepelkerk — kościół, który został przyłączony do hotelu — jest zabytkiem. Z tego powodu projektant oświetlenia Erick van der Lek i jego współpracownicy z pracowni Livingprojects nie uzyskali zgody na wiercenie żadnych otworów umożliwiających zamocowanie opraw i kabli. „Dzięki naszemu doświadczeniu z zabytkowymi budynkami wiedzieliśmy, że do mocowania wszystkich elementów systemu oświetleniowego można użyć specjalnie opracowanego kleju o neutralnych właściwościach chemicznych. W całej instalacji nie użyliśmy ani jednego wkrętu w miejscach, gdzie było to zabronione”.

 

Tom Calame, dyrektor generalny, jest bardzo zadowolony z nowego oświetlenia LED. „Nie musimy już wynajmować specjalistycznego sprzętu, aby urządzać dla naszych gości pokazy świetlne. A co najważniejsze możliwości lamp ColorBlast daleko przekraczają najśmielsze oczekiwania wszystkich uczestników”.

  • ColorBurst 6
    ColorBurst 6
    Oprawa ColorBurst 6 łączy klasyczny wygląd okrągłego reflektora ze wszystkimi zaletami inteligentnej technologii LED. To kompaktowa oprawa mogąca funkcjonować jako reflektor lub źr...
  • ColorBlast 6 and 12
    ColorBlast 6 and 12
    ColorBlast LED to wydajne oprawy oświetlenia iluminacyjnego, które mogą emitować dynamiczne kolorowe światło o nasyconych barwach, dzięki czemu doskonale nadają się do szeregu zast...

Kunszt 
w sztuce światła

Zespół

Hotel Renaissance

Livingprojects

Projekt oświetlenia
Strona internetowa

Pokrewne przypadki