Więcej marek od

Aby goście mogli
poczuć się wyjątkowo

Ritz-Carlton Hotel, Berlin, Niemcy

 

Dowiedz się, jak nowe oświetlenie w hotelu Ritz-Carlton w Berlinie przyczynia się do tworzenia atmosfery luksusu.

Lobby hotelu Ritz-Carlton w oświetleniu żyrandoli z zamontowanymi lampami marki Philips Lighting

Jako najlepszy
hotel w mieście

musimy nieustannie dbać o naszą reputację. Oferujemy wszystkie nowoczesne udogodnienia, lecz także bardzo poważnie podchodzimy do naszych obowiązków względem społeczeństwa. Dzięki lampom LED marki Philips możemy działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, bez uszczerbku dla wyjątkowej atmosfery tego miejsca”.

 

— Markus Schmidt, naczelny inżynier, Ritz-Carlton

Miejsce ogólnodostępne w hotelu Ritz-Carlton; oświetlenie marki Philips Lighting
 Oświetlenie marki Philips Lighting w miejscach ogólnodostępnych w hotelu Ritz-Carlton

Wyzwanie

 

Ritz-Carlton w Berlinie to pięciogwiazdkowy hotel mieszczący się w budynku o ponadczasowej architekturze. Jego luksusowe wnętrze, pełne niezwykłych dekoracji, nawiązuje do stylu kolonialnego późnego Cesarstwa Niemieckiego. Czy nowe oświetlenie pozwoli obniżyć koszty energii i ograniczyć emisję dwutlenku węgla?

Oświetlenie sufitowe marki Philips w hotelu Ritz-Carlton w Berlinie

Odpowiednie oświetlenie 


Wymagania związane z nowym systemem oświetlenia były wysokie. Bardzo ważne było, aby światło tworzyło taką samą atmosferę jak dotychczasowe lampy. Ponadto koszty energii i konserwacji oraz emisje ciepła i dwutlenku węgla musiały zostać znacząco obniżone.

 

Rozwiązaniem okazało się oświetlenie LED. Aby upewnić się, że wszystkie wymagania będą spełnione, w pierwszej kolejności wymieniono żarówki zamontowane w części żyrandoli, wstawiając na ich miejsce lampy Novallure LED. W wyniku porównania okazało się, że światło lamp Novallure jest bardziej błyskotliwe i sprawia, że korytarz nabiera ciekawszego charakteru. W następstwie wymieniono żarówki w 415 żyrandolach i 189 lampach ściennych na nowoczesne lampy Novallure LED i Master LED.

 

Nowe oświetlenie stworzyło cudowną atmosferę, która jest nieporównywalnie przyjemniejsza od poprzedniej. A dzięki długiemu okresowi eksploatacji — 150 000 i 200 000 godzin — koszty konserwacji ulegną znacznemu obniżeniu. Ponadto niska temperatura pracy diod LED umożliwiła wyłączenie klimatyzacji w korytarzach, co również przyniesie wymierne korzyści. Zarząd sieci hoteli rozważa wymianę oświetlenia na nowoczesne lampy LED także i w innych obiektach.

 

Nowe oświetlenie hotelu pozwoliło obniżyć zużycie energii o 75%, czyli o 27 000 euro rocznie.

  • MASTER LEDbulb
    MASTER LEDbulb
    LEDowe źródło światła w kształcie tradycyjnej żarówki, zamiennik źródeł żarowych o mocy 40W, 60W, 75W i 100W

Zespół

Hotel Ritz-Carlton

Tworzenie luksusowej atmosfery
światłem

Pokrewne przypadki