Więcej marek od

Komfortowy

wypoczynek

Hotel Spar,
Göteborg, Szwecja


Dowiedz się, jak nowe oświetlenie LED przyczynia się do wspaniałych wrażeń gości hotelu.
Spa hotelu Spar w oświetleniu marki Philips Lighting — inne by się tu nie sprawdziło

Inwestycja w
oświetlenie LED

w pomieszczeniach wspólnych zwróci się za około trzy lata. To doskonała inwestycja!”

 

— Alexander Pehrsson, menadżer nieruchomości dla Bygg-Göta AB

Korytarz hotelu Spar w oświetleniu marki Philips Lighting
Recepcja hotelu Spar w oświetleniu marki Philips

Wyzwanie

 

Dla właścicieli hotelu Spar komfort gości jest najważniejszy. Ponieważ dotychczasowy, halogenowy system oświetlenia wymagał modernizacji, zaczęli szukać skutecznego rozwiązania. Czy nowe oświetlenie LED zdoła zapewnić komfortową atmosferę?

Odpowiednie oświetlenie 


Firma Philips nawiązała współpracę z hotelem Spar po wykonaniu projektu oświetleniowego dla jego spółki macierzystej — firmy Bygg-Göta AB. Właściciel nieruchomości, Ronny Persson, zapoznawszy się z efektami wymiany oświetlenia w jednym z należących do niego sklepów, skontaktował się z firmą Philips w celu wymiany oświetlenia w hotelu Spar. Częsta wymiana żarówek halogenowych kosztowała hotel mnóstwo pieniędzy. Poza tym zużycie prądu było bardzo wysokie, a przestarzałe lampy mocno się nagrzewały.


Oświetlenie halogenowe w bufecie, salach konferencyjnych, korytarzach i recepcji wymieniono na energooszczędne oświetlenie LED. 50-watowe lampy halogenowe zainstalowane w salach konferencyjnych wymieniono na nowoczesne rozwiązania MASTER LED GU10. W bufecie pojawiły się lampy DimTone GU10 z regulacją poziomu natężenia światła, umożliwiającą stworzenie przytulnej atmosfery.

 

Źródła światła LED zainstalowano także w korytarzach, recepcji i spa. Kierownictwo hotelu z zadowoleniem stwierdziło, że nastrój, jaki powstaje dzięki oświetleniu LED, spełnia wszystkie oczekiwania. Ponadto lampy LED praktycznie nie grzeją się, dlatego w hotelu panuje nieco przyjemniejsza, chłodniejsza atmosfera.

 

Nowe źródła światła LED w ciągu siedmiu miesięcy przyczyniły się do obniżenia kosztów energii w hotelu Spar o 12 000 euro. Co więcej długi okres eksploatacji nowego oświetlenia, rzędu 40 000 godzin, pozwoli ograniczyć koszty związane z konserwacją.

  • MASTER LEDlamps DimTone
    MASTER LEDlamps DimTone
    LEDowe źródło światła z możliwością regulacji strumienia świetlnego i funkcją DimTone (zmiana barwy światła podczas regulacji strumienia świetlnego). Szeroka kompatybilność z regul...

Włącz oświetlenie 
LED

Zespół

Bygg-Göta AB, Ronny Persson i Alexander Pehrsson

JR El, Robert Olsson

Instalator

Pokrewne przypadki