Więcej marek od

Audyt i wymiana
oświetlenia w hotelu Hilton

Hotel Hilton,
Warszawa, Polska


Oświetlenie hotelowe Philips LED to duża oszczędność na kosztach energii zużywanej na zapleczach, w maszynowniach i klatkach ewakuacyjnych. Sprawdź teraz!
Hilton-ekologia w hotelu

Ścisła współpraca
z firmą Philips

przy wymianie oświetlenia zaowocowała niezwykle udanym partnerstwem.”

 

—Remco Norden, Dyrektor Generalny Hotel Hilton Warszawa

Hilton-ekologia w hotelu
Hilton-ekologia w hotelu

Wyzwanie

 

Hotel Hilton posiada 314 nowocześnie urządzonych pokoi w standardzie pięciu gwiazdek. Sieć hoteli Hilton realizuje program zrównoważonego rozwoju oraz dbałości o ochronę naturalnego środowiska, który zakłada, m.in. redukcję zużycia energii elektrycznej i emisji CO2 o 20% do 2014 roku. W ramach tego projektu w warszawskim hotelu zaplanowano wymianę oświetlenia.

Hilton-ekologia w hotelu

Odpowiednie oświetlenie 


Hotel Hilton, jako międzynarodowa sieć hotelowa, stwarza warunki i zachęca do proekologicznego myślenia, zarówno pracowników,jak i gości hotelowych. Realizacja projektu wspólnie z firmą Philips, to przede wszystkim ukłon w stronę gości hotelu, którzy przy wyborze miejsca na konferencje, bądź na pobyt weekendowy, biorą pod uwagę komfort oświetlenia, estetykę oraz to, jak miejsce się prezentuje, czy oświetlenie jest dostosowane do ich potrzeb. Przed przystąpieniem do audytu wzięto pod uwagę, m.in. takie aspekty, jak komfort gości oraz wymierne oszczędności, wynikające z wymiany oświetlenia na energooszczędne. Audyt energetyczny w hotelu Hilton polegał na sprawdzeniu, jakie źródła światła są zainstalowane w hotelu oraz sprawdzeniu zamienników z oferty LED. Po audycie zainstalowano ponad 4000 produktów MASTER LEDspot 4-20W 12V oraz MASTERLEDtube, które zastąpiły halogeny oraz świetlówki liniowe w pokojach hotelowych, recepcji, lobby w korytarzach i wyjściach ewakuacyjnych. 

Zespół

Jan Sewerynik

Key Account Manager

Philips Lighting Polska

Pokrewne przypadki