You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Błyskawiczna

oszczędność energii

NH Hoteles Eurobuilding,
Madryt, Hiszpania


Dowiedz się, jakie oszczędności zyskuje firma NH Hoteles dzięki energooszczędnemu oświetleniu LED.
Restauracja w hotelu NH Hoteles Eurobuilding oświetlona za pomocą lamp Philips MASTER LEDspot GU10

Technologia LED
marki Philips

sprawdza się doskonale w tym zastosowaniu. Przyczynia się także do minimalizowania kosztów energii i konserwacji. Ponadto decydującymi czynnikami, które wpłynęły na naszą decyzję w kwestii wyboru tego rozwiązania spośród wielu innych, które także testowaliśmy, były niezawodność, jakość i skuteczność rozwiązań oferowanych przez firmę Philips”.

 

— Juan Antonio Caballero, kierownik ds. technicznych, NH Hoteles

Łazienka w hotelu NH Hoteles Eurobuilding w przyjemnym oświetleniu marki Philips
Bar w hotelu NH Hoteles Eurobuilding w żywym oświetleniu marki Philips

Wyzwanie

 

Hotel NH Eurobuilding w Madrycie jest szczególnie przyjazny dla środowiska. W ramach planu działań proekologicznych na lata 2008–2012 udało się już obniżyć emisję dwutlenku węgla, zużycie energii, wody i produkcję odpadów o 20%. Czy energooszczędne oświetlenie przyczyni się do jeszcze większych oszczędności?

Odpowiednie oświetlenie


Na kanwie poprzednich sukcesów w zakresie zrównoważonego rozwoju firma NH Hoteles postanowiła zmodernizować oświetlenie także w innych obiektach. Zdecydowano się na wykorzystanie lamp LED. Do wymiany wyznaczono oświetlenie w 90 pokojach hotelowych, na parkingu, w korytarzach i strefach lobby. Po przetestowaniu różnych produktów i marek zarząd wybrał najkorzystniejsze rozwiązanie.


Okazały się nim lampy LED marki Philips. Na parkingu zainstalowano świetlówki MASTER LEDtube poprawiające widoczność i zwiększające bezpieczeństwo kierujących. W pokojach dla gości, korytarzach, lobby, restauracji i kafeterii pojawiły się lampy Philips MASTER LEDspot GU10. Te nowoczesne światła punktowe tworzą gościnną atmosferę, a natężenie światła, które emitują, można dowolnie zmieniać, dostosowując do miejsca i okazji.


Nowe oświetlenie spełnia wszelkie oczekiwania. Długi okres eksploatacji lamp LED sprawia, że nadają się świetnie jako oświetlenie w lobby, które musi działać 24 godziny na dobę. Nowy system znacząco obniżył zużycie energii, a także koszty konserwacyjne, które spadły niemal do zera. Właściciele sieci NH Hoteles są bardzo zadowoleni z oświetlenia LED, dlatego planują jej wdrożenie także w pozostałych obiektach.


Nowe oświetlenie LED do hoteli w porównaniu z tradycyjnymi systemami przynosi oszczędności energii rzędu 70%.

  • MASTER LEDtube EM/Mains
    MASTER LEDtube EM/Mains
    Lampa Philips MASTER LEDtube to źródło światła LED umieszczone w module o rozmiarach świetlówki. Jej unikatowa konstrukcja zapewnia doskonale jednorodny wygląd, nie do odróżnienia ...
  • MASTER LEDspot 230V
    MASTER LEDspot 230V
    Delivering a warm, halogen-like accent beam, MASTER LEDspot MV is a perfect fit for spot lighting (track, corridors, lift lobbies, display cases and cabinets) in the hospitality in...

Zaproś gości 
światłem

Zespół

NH Hoteles Eurobuilding

Klient

Pokrewne przypadki