Więcej marek od

Oświetlenie

na wiele lat

Radisson Blu Centrum,
Warszawa, Polska

   

Zobacz, jak nowe oświetlenie przynosi długoterminowe oszczędności w hotelu Radisson Blu Centrum.
Pokój dla gości w hotelu Radisson Blu Centrum w oświetleniu marki Philips Lighting do hoteli

Niewiele firm
na rynku daje 

tak długą gwarancję, a było to dla nas bardzo ważne, gdyż dowodzi jakości produktu. Zawsze szukamy trwałych i nowoczesnych rozwiązań, dlatego wybraliśmy firmę Philips”.

 

— Sławomir Leoniak — zastępca kierownika działu technicznego

Luksusowe oświetlenie sufitowe marki Philips w hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie, Polska
Pokój dla gości w hotelu Radisson Blu Centrum w oświetleniu hotelowym marki Philips Lighting

Wyzwanie


Radisson Blu Centrum to hotel światowej klasy. Obiekt znajduje się w pobliżu Starego Miasta w Warszawie i oddaje do dyspozycji gości 311 pięciogwiazdkowych pokoi. Jest tym samym dumą grupy hotelowej Rezidor. Czy firmie Philips uda się wyposażyć hotel w system oświetlenia, który będzie przynosił długofalowe korzyści ekonomiczne i ekologiczne?
 Nowy system oświetlenia marki Philips Lighting w restauracji hotelu Radisson Blu Centrum

Odpowiednie oświetlenie

 

Do grupy Rezidor, będącej właścicielem hotelu Radisson Blu Centrum, należy ponad 230 hoteli na całym świecie. Prowadząc szeroko zakrojoną działalność hotelarską, grupa koncentruje się na wykorzystywaniu najnowszych, energooszczędnych rozwiązań i technologii. Takie działania przyczyniają się do realizowania nieustannie zmieniających się oczekiwań klientów. W przypadku hotelu w Warszawie podjęto decyzję o wymianie tradycyjnego oświetlenia żarowego na energooszczędne.

 

Wybrano oświetlenie LED przeznaczone do obiektów hotelarskich. Aby zachować luksusową atmosferę miejsca wymieniono ponad 570 tradycyjnych żarówek na najnowsze lampy serii MASTER LED. Pasują one do standardowych gniazd i umożliwiają regulację strumienia świetlnego. Świecą ciepłym światłem, które równomiernie rozchodzi się we wszystkich kierunkach, dlatego znakomicie nadają się do lamp sufitowych i jako oświetlenie dekoracyjne. Dzięki bardzo długiemu okresowi eksploatacji lampy mogą świecić bez przerwy przez całą dobę.

 

Bardzo ważne było, aby wymiana oświetlenia w żaden sposób nie była uciążliwa dla gości. Dlatego wszystkie prace prowadzono w godzinach nocnych. Dzięki wymianie pobór energii w kluczowych miejscach hotelu zmniejszył się o 84%. Ponadto kierownictwo hotelu otrzymało wiele pozytywnych sygnałów odnośnie do atmosfery i poziomu komfortu, jakie zapewniają nowe lampy.

 

Koszt pierwszego etapu renowacji zwróci się w ciągu siedmiu miesięcy. To oczywiste, że dzięki nowemu oświetleniu oszczędności w dłuższej perspektywie będą stale się powiększać.

 • MASTER LEDbulb
  MASTER LEDbulb
  LEDowe źródło światła w kształcie tradycyjnej żarówki, zamiennik źródeł żarowych o mocy 40W, 60W, 75W i 100W
 • MASTER LEDspot 12V
  MASTER LEDspot 12V
  Źródło światła LED w kształcie reflektora halogenowego, bezpośredni zamiennik 12 V lamp halogenowych, dostępny w wersjach z różną rozbieżnością użyteczną rozsyłu światła. Opatentow...
 • MASTER LEDspot 12V
  MASTER LEDspot 12V
  Źródło światła LED w kształcie reflektora halogenowego, bezpośredni zamiennik 12 V lamp halogenowych, dostępny w wersjach z różną rozbieżnością użyteczną rozsyłu światła. Opatentow...

Funkcjonalność i design
światła spotykają się w Rzymie    

Zespół

Radisson Blu Centrum

Pokrewne przypadki