Więcej marek od

Atmosfera, którą
można zaprogramować

Restauracja La Rive, Amsterdam, Holandia

   

Zobacz, jak nowe oświetlenie w restauracji La Rive sprawia, że klimat jest wyjątkowy.
Mężczyzna stojący przed wejściem do restauracji La Rive; oświetlenie marki Philips

Ta inwestycja
zwróci się

w mgnieniu oka. Fakt, że nasi goście nie zauważyli żadnej różnicy, świadczy tylko o tym, jak dobre to było posunięcie”.

 

— Willem de Bok, kierownik ds. technicznych w firmie InterContinental Amstel Amsterdam

Goście siedzący przy stole w restauracji La Rive; oświetlenie marki Philips Lighting
Jasność ekologicznego oświetlenia hotelowego marki Philips, zainstalowanego w restauracji La Rive, można niemal dowolnie regulować

Wyzwanie


Restauracja La Rive cieszy się ogromną popularnością w całej Holandii. Została wyróżniona nie tylko gwiazdką Michelin, przyznawaną najlepszym restauracjom, ale także, w 2010 roku, została nagrodzona złotym Zielonym Kluczem za wysiłki na rzecz ochrony przyrody. Czy nowe oświetlenie spełni surowe normy restauracji pod względem ekologiczności i jakości? 

Odpowiednie oświetlenie


Najważniejsze było utrzymanie atmosfery gościnności. Do wymiany dotychczasowych lamp halogenowych o mocy 50 W, użyto lamp MASTER LED 10w. Charakteryzuje je taka sama jasność jak lamp halogenowych, ale zużycie energii jest aż o 80% niższe.
 

W żyrandolach zainstalowano innowacyjne lampy Novallure. Zostały one zaprojektowane specjalnie do opraw dekoracyjnych i emitują przyjemne, ciepłe światło — zupełnie jak tradycyjne żarówki. Zużywają jednak dużo mniej energii, a także nie nagrzewają się, co pozwala utrzymać koszty na niskim poziomie.
 

Nowe lampy utrzymują atmosferę, którą tak pieczołowicie tworzyli właściciele restauracji. A dzięki energooszczędnej technologii LED udało się osiągnąć wszystkie cele w zakresie ochrony środowiska. Cykl roboczy nowego oświetlenia szacuje się na 30 000 godzin, natomiast poprzedniego, halogenowego — na 2000 godzin. Pozwala to znacząco zmniejszyć koszty konserwacyjne. Warto także zwrócić uwagę na niską emisję ciepła diod LED. Ponieważ lampy się nie nagrzewają, klimatyzacja zużywa mniej energii, co przekłada się na kolejne oszczędności.

 

Charakter nowego oświetlenia można błyskawicznie zmienić, wybierając spośród zaprogramowanych ustawień. Dzięki temu atmosfera panująca w restauracji pasuje do każdej okazji.

  • MASTER LEDspot 12V
    MASTER LEDspot 12V
    Źródło światła LED w kształcie reflektora halogenowego, bezpośredni zamiennik 12 V lamp halogenowych, dostępny w wersjach z różną rozbieżnością użyteczną rozsyłu światła. Opatentow...

Smakowite
oświetlenie

Zespół

Restauracja La Rive

Pokrewne przypadki