Więcej marek od

Niezapomniane chwile
na pokładzie

Statek Oasis of the Seas, Turku, Finlandia

 

Zobacz, jak oświetlenie LED do statków wycieczkowych urzeka pasażerów statku Oasis of the Seas.

Atmosfera wewnątrz statku Oasis of the Seas zyskała nowy wymiar dzięki oświetleniu marki Philips Lighting

Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie
Philips.

Dzięki niej nasz statek wygląda fantastycznie!”

— Svein Medhaug, dyrektor ds. elektryki, Royal Caribbean International
Kolumna na pokładzie statku Oasis of the Seas w oświetleniu marki Philips Lighting
Punkt rejestracji szpitala dla dzieci w Phoenix w oświetleniu marki Philips Lighting

Wyzwanie

 

Oasis of the Seas to wyjątkowy statek wycieczkowy. Jest to największa luksusowa jednostka pasażerska na świecie, a na jej pokładzie czeka na gości aż siedem parków tematycznych, zapewniających niezapomniane wrażenia. Aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność tych miejsc, armator zlecił firmie Philips przygotowanie wyjątkowego oświetlenia.

Odpowiednie oświetlenie

 

Kolos o tonażu 225 282 gt, jakim jest statek pasażerski Oasis of the Seas, wymaga skomplikowanego i rozbudowanego systemu oświetlenia. Na 16 pokładach dostępnych dla pasażerów znajduje się 2706 prywatnych kabin i siedem parków tematycznych. Wśród nich: park na morzu, centrum sportu i strefa dla młodzieży. Armator zlecił firmie Philips instalację nowego, energooszczędnego oświetlenia, które pozwoliłoby ograniczyć zużycie energii i jeszcze bardziej uatrakcyjniło atmosferę panującą na pokładzie.

 

Oczywistym wyborem było oświetlenie LED. Prace rozpoczęto od zainstalowania opraw Color Kinetics LED w parkach tematycznych. Nowe, żywe kolory rozbudziły atmosferę miejsc, akcentując wyjątkowe rozwiązania architektoniczne. W innych częściach okrętu zamontowano lampy punktowe MASTER LED, podkreślające elementy architektury i designu. Pojawiły się także oprawy MASTER LEDbulb Glow, zapewniające oświetlenie ogólne, którego jasność można zmieniać. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, które często przykuwają uwagę do źródła światła, lampy MASTER LED akcentują wyłącznie luksusowe wnętrza okrętu.

 

Energooszczędne lampy MASTER LED przynoszą także wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonej energii elektrycznej oraz niskich kosztów konserwacji wynikających z długiej żywotności produktu i łatwości jego wymiany.

 

„Zamierzamy kontynuować współpracę z firmą Philips, aby opracować produkty, które będą działać niezawodnie w warunkach panujących na statku”.

— Svein Medhaug, dyrektor ds. elektryki, Royal Caribbean International

  • MASTER LEDbulb
    MASTER LEDbulb
    LEDowe źródło światła w kształcie tradycyjnej żarówki, zamiennik źródeł żarowych o mocy 40W, 60W, 75W i 100W

Budzenie okrętu
do życia

Zespół

Royal Caribbean Cruises Ltd.

Richard Dixon, Project International (UK)

Projekt

Pokrewne przypadki