Więcej marek od

Wyjątkowe
wrażenia

Zoo w Dartmoor,
Wielka Brytania

 

Dowiedz się, jak zoo w Dartmoor może rozwijać się dzięki nowemu oświetleniu.

Energooszczędne oświetlenie LED marki Philips tworzące przyjemną atmosferę pracy; zoo w Dartmoor

Po zmianie oświetlenia
restauracja wygląda fantastycznie,

a dzięki wykorzystaniu lamp LED o niezwykle długim okresie eksploatacji znacznie spadną koszty energii i utrzymania”.

 

— Alex Smale, kierownik ds. rozwoju biznesu, zoo w Dartmoor

 Znak obok restauracji witający odwiedzających zoo w Dartmoor; oświetlenie marki Philips Lighting

Wyzwanie

 

Wykazując się niespotykaną odwagą biznesową, bracia Mee kupili w 2006 roku ogród zoologiczny w Dartmoor. Mimo braku doświadczenia w naukach biologicznych, udało im się uratować zoo przed zamknięciem. Na podstawie tej niezwykłej historii zrealizowano film zatytułowany „Kupiliśmy zoo”. Czy z pomocą firmy Philips Lighting uda im się przywrócić ogrodowi jego wyjątkowy charakter?

Odpowiednie oświetlenie


Mimo że ogród zoologiczny cały czas pozostawał otwarty dla zwiedzających, konieczna była pilna modernizacja. Do wymiany oświetlenia w restauracji zaangażowano firmę Philips. Większość zastanych opraw oświetleniowych nie działała, a zużyte fluorescencyjne lampy typu downlight tworzyły nieprzyjemną atmosferę.

 

Na szczęście w ofercie firmy Philips znajdują się oprawy LuxSpace. Udało się je zainstalować w istniejących otworach sufitowych, co pozwoliło ograniczyć koszty instalacji do minimum. Nowe energooszczędne lampy LED tworzą przyjemną atmosferę i można nimi sterować za pomocą systemu Philips Occuswitch DALI. W rezultacie po podłączeniu oświetlenia do fotokomórek można automatycznie dostosowywać poziom natężenia światła w budynku do warunków panujących na zewnątrz. Dodatkowe oszczędności uzyskuje się dzięki wykorzystaniu czujników ruchu, ponieważ jeśli urządzenia nie wykrywają obecności, jasność lamp zostaje zmniejszona do 20%.

 

Nowy system oświetlenia został ciepło przyjęty zarówno przez gości, jak i pracowników. Poza modernizacją oświetlenia w restauracji i sali konferencyjnej firma Philips współpracuje przy renowacji systemu oświetleniowego pomieszczeń dla kotowatych, ze szczególnym uwzględnieniem warunków pracy opiekunów zwierząt. Nowe, energooszczędne systemy wpłyną korzystnie na proekologiczne działania ogrodu zoologicznego. Ponadto niskie koszty konserwacji opraw LED zapewniają znaczne oszczędności, które można przeznaczyć na nowe inwestycje.

 

Nowy system oświetlenia w restauracji w porównaniu do poprzedniego pozwala zredukować koszty energii o 50%. Co więcej dotychczasowe lampy trzeba było wymieniać co 2–3 lata. Nowe będą działać bez konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych przez co najmniej 10 lat.

Zespół

Zoo w Dartmoor

Western Electrical

Partner Philips Lighting

Strona internetowa

Newbery Smith Photography

Partner Philips Lighting —
Strona internetowa

Instynkt
rozwoju

Pokrewne przypadki