Więcej marek od

Zrównoważony rozwój

w ogromnych przestrzeniach

Centrum dystrybucyjne Lidl,
Heerenven, Holandia


Zobacz, jak dzięki oświetleniu LED w magazynach centrum dystrybucyjne Lidl może świecić przykładem polityki zrównoważonego rozwoju
Goście biorący udział w prezentacji magazynu w centrum dystrybucyjnym Lidl; oświetlenie marki Philips Lighting

Centrum dystrybucyjne firmy Lidl
w pełni odzwierciedla idee

ważne dla zarządu: zrównoważony rozwój, wydajność, nowoczesną logistykę i najnowszy sprzęt. Udało nam się zbudować najbardziej ekologiczne centrum dystrybucyjne w Holandii”.

 

— Séverine van Tuyll van Serooskerken, rzecznik prasowy firmy Lidl w Holandii

Wyjątkowe, ekologiczne oświetlenie w magazynie centrum dystrybucyjnego Lidl.

Wyzwanie

 

Firma Lidl jest jednym z największych sprzedawców produktów spożywczych w Europie. Niedawno otworzyła w Heereven nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 46 000 metrów kwadratowych. Firma Philips otrzymała zadanie wyposażenia go w ekologiczne oświetlenie, które pozwoliłoby firmie Lidl wdrażać nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Odpowiednie oświetlenie


Centrum dystrybucyjne Lidl jest wzorem w zakresie konstrukcji uwzględniających idee zrównoważonego rozwoju. W nowoczesnym budynku wykorzystuje się układ przechowywania energii termalnej czerpanej bezpośrednio z gruntu. Produkty są chłodzone i mrożone za pomocą specjalnych środków przyjaznych dla środowiska. Ponadto trójwarstwowa konstrukcja budynku pozwala zminimalizować utraty ciepła, czyniąc go wyjątkowo wydajnym energetycznie.

 

Do ukończenia projektu potrzebne było najnowocześniejsze, ekologiczne oświetlenie. Budynek został wyposażony w lampy Philips Maxos LED Industry, tworzące jasną i gościnną atmosferę, a także system sterowania oświetleniem, wykorzystujący czujniki ruchu, który samoczynnie wyłącza światło w pustych pomieszczeniach. Wspomagają go kontrolery poziomu natężenia światła, które regulują ogólną jasność w budynku w zależności od ilości światła dziennego, które do niego wpada.


Energooszczędne lampy i inteligentne systemy sterowania oświetleniem pozwalają na obniżenie zużycia energii o 45% rocznie w podrównaniu z tradycyjnymi lampami fluorescencyjnymi. Nowe oświetlenie przyczyniło się do stworzenia najbardziej ekologicznego centrum dystrybucyjnego w Holandii.


Energooszczędne oświetlenie marki Philips, jako jeden z elementów energooszczędnego wyposażenia budynku, przyczyniło się do otrzymania przez centrum dystrybucyjne Lidl certyfikatu BREEAM-NL z 4 gwiazdkami, przyznawanego za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jest to pierwszy budynek tego rodzaju, który otrzymał takie wyróżnienie.

  • Maxos LED
    Maxos LED
    Klienci w sektorze przemysłowym i detalicznym poszukują rozwiązań w zakresie oświetlenia ogólnego, oferujących odpowiedni zwrot kosztów, a jednocześnie spełniających wszystkie właś...

Tworzenie komfortowych warunków
za pomocą światła

Zespół

Lidl, Holandia

Klient

Pokrewne projekty