Więcej marek od

Modernizacja oświetlenia
magazynów Antalis

Modernizacja magazynu Antalis, Polska

 

Efekty modernizacji to 37% oszczędności energii, wyższe zadowolenie pracowników i zmniejszona emisja CO2. Okres zwrotu to mniej niż 2 lata. Sprawdź teraz!

Zmodernizowane oświetlenie hal magazynowych Antalis

Model 
biznesowy

wypracowany przez Antalis z firmą Philips jest unikatowym rozwiązaniem. Modernizacja oświetlenia została przeprowadzona w odpowiedzi na zapotrzebowanie Antalis, związane z optymalizacją kosztów energii w Magazynie Centralnym."

 

- Robert Mitura, Logistics Director Poland, Antalis

Zmodernizowane oświetlenie hal magazynowych Antalis

Wyzwanie

 

Antalis Poland, obecny na polskim rynku od ponad 20 lat, jest wiodącym dystrybutorem papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych służących do komunikacji wizualnej. Partnerem biznesowym i wynajmującym powierzchnię magazynową firmie Antalis jest Prologis. Wsparcie oraz inicjatywa partnera umożliwiły realizację projektu oświetlenia powierzchni magazynowej w Prologis Park Błonie II.

Zmodernizowane oświetlenie hal magazynowych Antalis

Odpowiednie oświetlenie

 

Modernizacja hali wymagała wymiany oświetlenia z uwzględnieniem szczegółowych sugestii i oczekiwańklienta. Jego oczekiwania zrealizowali wspólnie Philips, jako autor projektu oświetleniowego oraz pod wykonawca, który wykonywał instalację elektryczną. Inicjatorem modernizacji hali był Prologis, lecz wszelkie ustalenia dotyczące projektu były prowadzone we współpracy z firmą Antalis. Zgodnie z oczekiwaniami klienta - dla zwiększenia oszczędności i efektywności – zrealizowano oświetlenie z podziałem na strefy. Dzięki temu dało się osiągnąć jeszcze wyższe oszczędności.

 

Innowacyjny, optymalny projekt oświetlenia został zrealizowany przez firmę Philips w systemie „pod klucz”. Inwestycja mogła zostać przeprowadzona dzięki nowatorskiemu modelowi finansowania – forfaitingowi (wykupie długoterminowych wierzytelności). Jego wdrożenie pozwolił o wyeliminować ryzyko finansowe i zapewnić zwrot inwestycji, bez nakładów inwestycyjnych ze strony Klienta.

Pokrewne projekty