Więcej marek od

Zamontuj

i zapomnij

Royal Mail NDC,
Daventry, Wielka Brytania


Dowiedz się, jak oświetlenie LED magazynów firmy Royal Mail przyczynia się do ograniczania zużycia energii
Magazyn poczty Royal Mail NDC z oświetleniem przemysłowym marki Philips Lighting

Energooszczędna
technologia LED

przy zachowaniu doskonałej jakości światła znacznie ogranicza zużycie energii, zmniejsza emisję dwutlenku węgla i minimalizuje koszty konserwacji”.

 

— Mark Cavill, kierownik ds. usług w zakresie energetyki i inżynierii budynków, Royal Mail

Oświetlenie magazynu poczty Royal Mail NDC; energooszczędne rozwiązania LED marki Philips Lighting
Magazyn poczty Royal Mail NDC z oświetleniem typu Highbay marki Philips Lighting

Wyzwanie

 

Zarząd centrum dystrybucyjnego poczty Royal Mail wdrażał plan optymalizacji przestrzeni magazynowej. Hala o powierzchni 30 akrów, w której pracuje ponad 700 osób, wymagała rozbudowanego systemu oświetleniowego. Czy technologia LED przyczyni się do poprawy warunków pracy i obniżenia rachunków za prąd?

Odpowiednie oświetlenie 


Instalacja systemu oświetleniowego w dużej hali o wysokim suficie wymagała praktycznego rozwiązania. Światło musiało być wystarczająco jasne, aby zapewnić doskonałe warunki pracy, ale jednocześnie nie mogło powodować u pracowników efektu olśnienia. Zarząd firmy Royal Mail szukał także oświetlenia typu Highbay, które w znaczący sposób ograniczyłyby zużycie energii.


Odpowiedzią na oczekiwania inwestora były oprawy Gentlespace LED. To nowoczesne oświetlenie zapewnia jasny strumień światła przy wykorzystaniu mniejszej liczby punktów świetlnych, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów energii elektrycznej. Emitowane światło ma przyjemną barwę, która korzystnie wpływa na komfort pracy w hali.


Instalacja nowego oświetlenia, wykonana w ramach współpracy firm Philips i Romec-BBTS, przebiegła szybko i bez zakłócania codziennej pracy. Montaż całości pomiędzy systemem spryskiwaczy przeciwpożarowych ułatwia płaska konstrukcja opraw GentleSpace. Nowe oświetlenie magazynu przynosi spółce Royal Mail oszczędności rzędu 9000 funtów szterlingów rocznie. Jest to równe ograniczeniu emisji dwutlenku węgla o 61 712 kg.


Długi okres eksploatacji lamp LED gwarantuje, że upłyną lata, zanim trzeba będzie je wymienić. Oznacza to nie tylko obniżenie kosztów konserwacji, ale także przyczynia się do bezpieczeństwa pracowników, ponieważ przez długi czas nikt nie będzie musiał wspinać się po drabinie pod wysoki sufit, aby wymienić kilka żarówek.

  • GentleSpace gen2
    GentleSpace gen2
    Wprowadzenie w roku 2011 opraw Philips GentleSpace LED stanowiło przełom w systemach oświetlenia typu Highbay. Nowe urządzenia oferowały znacznie niższe zużycie energii, długi okre...

Większa produktywność
dzięki nowemu oświetleniu

Zespół

Royal Mail

Romec — BBTS

Partner projektu —
Strona internetowa

Pokrewne projekty