Więcej marek od

Wspaniały efekt na
malowniczym wybrzeżu morza

Dźwigi Uljanik, Pula, Chorwacja

 

Giganty świetlne w Puli po raz pierwszy rozbłysły podczas festiwalu światła Visualia, który został zorganizowany we współpracy z Radą Turystyki Miasta Puli. Nocne przedstawienie dobiegło do finału przy udziale tysięcy gości na wybrzeżu nadmorskim Puli, a oświetlenie dźwigów zmieniało się wraz z muzyką.

Dźwigi stoczniowe — giganty świetlne w Puli opracowane przez firmę Skira

Pomysł częściowo
odwołuje się

do czasu, gdy w młodości trenowałem wioślarstwo w klubie znajdującym się naprzeciwko Uljanik. Każdego dnia patrzyłem na dźwigi górujące nad horyzontem zatoki. Uważam, że projekt skutecznie wyróżnia ten symbol Puli i podkreśla jej przemysłowe dziedzictwo”.

 

— Dean Skira, projektant oświetlenia, Lumenart Ltd

Iluminacja dźwigów przez Philips Lighting daje zachwycające efekty
Dźwigi na wybrzeżu morza w Puli w Chorwacji w pięknym oświetleniu zewnętrznym Philips

Projekt

 

Śródziemnomorskie miasto Pula w Chorwacji jest na przykład znane ze stoczni Uljanik, jednej z najstarszych działających na świecie. Osiem masywnych dźwigów stoczni Uljanik, zbudowanej w 1856 r., góruje nad horyzontem. Gdy władze miast zastanawiały się nad przeniesieniem stoczni, projektant oświetlenia, Dean Skira, wpadł na pomysł pozostawienia jej i podkreślenia jej istnienia.

Dźwigi na wybrzeżu morza w Puli w Chorwacji zmienione oświetleniem zewnętrznym Philips w

Odpowiednie oświetlenie

 

Nowe oświetlenie o wielkiej skali wprowadza pionowe osie do lśniącego horyzontu morskiego, stwarzając dynamiczną rzeźbę w nocnym pejzażu. Ta mieszanka technologii i historii podkreśla przeszłość miasta jako centrum stoczniowego i stanowi uznanie zasług pokoleń ludzi pracy, którzy stanowili podstawową tkankę miasta Puli.

 

Technicy stoczni Uljanik i firmy Skira wykonali iluminację dźwigów przy użyciu 73 świateł reflektorowych Philips ColorReach Powercore gen2 LED. Każde światło składa się z 64 diod LED, które można programować na 16 tysięcy różnych odmian kolorów i jasności.

 

Projekt oświetlenia można dostosowywać do różnych okazji i obchodów. Zastosowano żaluzje, aby uniknąć rozpraszania światła i zanieczyszczenia światłem oraz w celu stworzenia dodatkowych efektów.

 

Korzyści

Korzyści
  • ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore to pierwsza oprawa LED będąca w stanie wyraźnie i dynamicznie oświetlać fasady bardzo wysokich budynków. W eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetle...
  • iPlayer3
    iPlayer3
    iPlayer 3 jest kontrolerem DMX, który jest w stanie przechowywać lub odwarzać pokazy świetlne. iPlayer może kontrolować do dwóch pełnych DMX lub 340 pojedynczych opraw RGB, a raz p...

Magiczne metalowe
monolity

Zespół

Rada Turystyki Miasta Puli

Stocznia Uljanik

Dean Skira, Skira Lighting Design

Projekt oświetlenia

Strona internetowa

Sponsorzy i darczyńcy

Chorwackie Ministerstwo Turystyki, Skira, Lumenart, Arenaturist, Uniline, Kamgrad, Miasto Pula

Zdjęcia

Goran Sebelic

Pokrewne projekty