You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Wspaniały efekt na
malowniczym wybrzeżu morza

Dźwigi Uljanik, Pula, Chorwacja

 

Giganty świetlne w Puli po raz pierwszy rozbłysły podczas festiwalu światła Visualia, który został zorganizowany we współpracy z Radą Turystyki Miasta Puli. Nocne przedstawienie dobiegło do finału przy udziale tysięcy gości na wybrzeżu nadmorskim Puli, a oświetlenie dźwigów zmieniało się wraz z muzyką.

Dźwigi stoczniowe — giganty świetlne w Puli opracowane przez firmę Skira

Pomysł częściowo
odwołuje się

do czasu, gdy w młodości trenowałem wioślarstwo w klubie znajdującym się naprzeciwko Uljanik. Każdego dnia patrzyłem na dźwigi górujące nad horyzontem zatoki. Uważam, że projekt skutecznie wyróżnia ten symbol Puli i podkreśla jej przemysłowe dziedzictwo”.

 

— Dean Skira, projektant oświetlenia, Lumenart Ltd

Iluminacja dźwigów przez Philips Lighting daje zachwycające efekty
Dźwigi na wybrzeżu morza w Puli w Chorwacji w pięknym oświetleniu zewnętrznym Philips

Projekt

 

Śródziemnomorskie miasto Pula w Chorwacji jest na przykład znane ze stoczni Uljanik, jednej z najstarszych działających na świecie. Osiem masywnych dźwigów stoczni Uljanik, zbudowanej w 1856 r., góruje nad horyzontem. Gdy władze miast zastanawiały się nad przeniesieniem stoczni, projektant oświetlenia, Dean Skira, wpadł na pomysł pozostawienia jej i podkreślenia jej istnienia.

Dźwigi na wybrzeżu morza w Puli w Chorwacji zmienione oświetleniem zewnętrznym Philips w

Odpowiednie oświetlenie

 

Nowe oświetlenie o wielkiej skali wprowadza pionowe osie do lśniącego horyzontu morskiego, stwarzając dynamiczną rzeźbę w nocnym pejzażu. Ta mieszanka technologii i historii podkreśla przeszłość miasta jako centrum stoczniowego i stanowi uznanie zasług pokoleń ludzi pracy, którzy stanowili podstawową tkankę miasta Puli.

 

Technicy stoczni Uljanik i firmy Skira wykonali iluminację dźwigów przy użyciu 73 świateł reflektorowych Philips ColorReach Powercore gen2 LED. Każde światło składa się z 64 diod LED, które można programować na 16 tysięcy różnych odmian kolorów i jasności.

 

Projekt oświetlenia można dostosowywać do różnych okazji i obchodów. Zastosowano żaluzje, aby uniknąć rozpraszania światła i zanieczyszczenia światłem oraz w celu stworzenia dodatkowych efektów.

 

Korzyści

Korzyści
  • ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore to pierwsza oprawa LED będąca w stanie wyraźnie i dynamicznie oświetlać fasady bardzo wysokich budynków. W eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetle...
  • iPlayer3
    iPlayer3
    iPlayer 3 jest kontrolerem DMX, który jest w stanie przechowywać lub odwarzać pokazy świetlne. iPlayer może kontrolować do dwóch pełnych DMX lub 340 pojedynczych opraw RGB, a raz p...

Magiczne metalowe
monolity

Zespół

Rada Turystyki Miasta Puli

Stocznia Uljanik

Dean Skira, Skira Lighting Design

Projekt oświetlenia

Strona internetowa

Sponsorzy i darczyńcy

Chorwackie Ministerstwo Turystyki, Skira, Lumenart, Arenaturist, Uniline, Kamgrad, Miasto Pula

Zdjęcia

Goran Sebelic

Pokrewne projekty