You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Wspaniały efekt dzięki

niezwykłemu oświetleniu

Fonte Monumental,
Lizbona, Portugalia


Zobacz, jak oświetlenie fontanny Fonte Monumental w Lizbonie urzeka gości i mieszkańców
Oświetlenie Philips LED fontanny Fonte Monumental

Praca w zespole instalacyjnym 

tego projektu była bardzo prosta. Pomoc techniczna Philips pozwoliła nam osiągnąć najlepsze rezultaty w najkrótszym możliwym czasie”.

 

— João Pedreño, Engineer, H-Tecnic

Zbliżenie fontanny Fonte Monumental w Lizbonie w Portugalii w oświetleniu Philips
Spektakularny widok fontanny Fonte Monumental w Lizbonie w Portugalii stwarza niezwykły

Wyzwanie

 

Piękna fontanna Alameda jest powodem do dumy dla Lizbony. Zbudowana w latach 40. XX w. była wcześniej oświetlana przez energożerne oprawy halogenowe. Gdy władze Lizbony postanowiły odnowić fontannę, zdecydowano, że potrzebny jest system oświetlenia, który będzie energooszczędny, a jednocześnie przyciągnie turystów.

Oświetlenie Philips fontanny Fonte Monumental czyni z niej nocą niezwykły pomnik

Odpowiednie oświetlenie 


Rada Miasta Lizbony miała kilka celów związanych z fontanną. Przyciągnąć turystów i upiększyć miasto, zapewnić mu bezpieczną i miłą atmosferę oraz piękny wygląd, o którym będzie się rozmawiać. Dodatkowo władze miasta chciały zainstalować nowe oświetlenie, aby zmniejszyć zużycie energii o co najmniej 50% w stosunku do starego systemu.

 

Firma Philips miała już gotowe ultranowoczesne rozwiązanie. Wokół wewnętrznych krawędzi fontanny rozmieszczono lampy C-Splash2 do montażu pod wodą, spektakularnie oświetlając strumienie wody skierowane do środka fontanny. Piękne oświetlenie od dołu rzeźb konia i anioła podkreśla ich majestatyczność i powoduje, że przechodnie zatrzymują się w podziwie.

 

Aby zachować charakter pierwotnej instalacji oświetleniowej, opracowano specjalną wersję opraw C-Splash2 z wykorzystaniem białych diod LED dających ciepłe światło o temperaturze 4000 K. Użyty przez nas system okablowania pozwala na ustawienie opraw w odległości do 45 metrów od źródła zasilania. Ta technologia okablowania ogranicza straty energii i zmniejsza koszty instalacji, eksploatacji i konserwacji.


Oprawa C-Splash2 ma moc zaledwie 25 W w porównaniu z mocą 300 W poprzedniego oświetlenia halogenowego. Nowoczesne oprawy LED i energooszczędne systemy sterowania pozwoliły zmniejszyć zużycie energii o 91%, co oznacza ogromną oszczędność.

  • C-Splash 2
    C-Splash 2
    C-Splash 2 to ultracienka oprawa do montażu pod wodą potrafiąca emitować światło o żywych, zmieniających się kolorach. Można ją umieszczać w zbiornikach wody słodkiej i słonej do g...

Pharos LPC2

Dumni
zwiedzający

Zespół

Rada Miasta Lizbony

Klient

Manuel Saldanha

Architekt

Pokrewne projekty