Więcej marek od

Iluminacja LED - słynny

Żuraw w Gdańsku

Żuraw Gdański, 
Gdańsk, Poland


Energooszczędna iluminacja Philips LED to skuteczna rewitalizacja przestrzeni miejskiej. Wydobądź piękno z Twojego miasta, zachwyć mieszkańców i turystów!
Wyjątkowy projekt oświetlenia zewnętrznego i dekoracyjne, energooszczędne iluminacje Philips LED wydobyły piękno z sylwetki słynnego Żurawia, zwiększając jego atrakcyjność dla mieszkańców i turystów.

Dzięki współpracy z
Philips Lighting Poland

będziemy w stanie oferować lepsze, bardziej innowacyjne rozwiązania, które w przyszłości pozwolą ograniczyć koszty oświetlenia drogowego.”

 

— Arkadiusz Marat, Prezes Zarządu Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

Żuraw Gdański w nowej odsłonie
Żuraw Gdański w nowej odsłonie

Wyzwanie

 

Gdański Żuraw to rozpoznawalny symbol tego miasta w Polsce i za granicą. W obecnym kształcie żuraw zbudowano w latach 1442 - 1444. Służył on przede wszystkim, jako urządzenie portowe do załadunku towarów i balastu na statki oraz do stawiania ich masztów. Obecnie żuraw jest ikoną miasta i jednym z najbardziej znanych obiektów w kraju i na świecie.

Żuraw Gdański w nowej odsłonie

Odpowiednie oświetlenie 


Powiązanie technologii LED z wysokiej jakości oprawami wyładowczymi pozwoliło na stworzenie jednorodnej formy przekazu architektonicznego.„Mając na względzie rangę obiektu, postępowaliśmy bardzo ostrożnie, dokładnie konsultując rozwiązania techniczne z Konserwatorem Zabytków, niemogliśmy jednak powstrzymać się przed nadaniem charakteru tajemniczości wnętrzu żurawia.” - tłumaczy architekt Michał Kaczmarzyk.

 

Zastosowanie „doziemnych” opraw DecoScene w powiązaniu z oprawami ColorGraze, które podświetliły połacie dachowe, pozwoliło na uzyskanie jednorodnej charakterystyki iluminacji obiektu i równomierne zaprezentowanie jego formy. Oprawy DecoFlood2 skierowane w stronę wnętrza obiektu, dzięki zastosowanej optyce, precyzyjnie zaakcentowały wybraną część żurawia, eksponując jego wnętrze.

Żuraw Gdański w 
nowej odsłonie

Zespół

M. Kaczmarzyk

Architekt

Krzysztof Paluch

Electrical Design

ENERGA

Andrzej Plaga

Philips Lighting Poland

Pokrewne projekty