You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Iluminacja LED - słynny

Żuraw w Gdańsku

    • Manage your projects with MyProjects
      Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

Żuraw Gdański, 
Gdańsk, Poland


Energooszczędna iluminacja Philips LED to skuteczna rewitalizacja przestrzeni miejskiej. Wydobądź piękno z Twojego miasta, zachwyć mieszkańców i turystów!
Wyjątkowy projekt oświetlenia zewnętrznego i dekoracyjne, energooszczędne iluminacje Philips LED wydobyły piękno z sylwetki słynnego Żurawia, zwiększając jego atrakcyjność dla mieszkańców i turystów.

Dzięki współpracy z
Philips Lighting Poland

będziemy w stanie oferować lepsze, bardziej innowacyjne rozwiązania, które w przyszłości pozwolą ograniczyć koszty oświetlenia drogowego.”

 

— Arkadiusz Marat, Prezes Zarządu Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

Żuraw Gdański w nowej odsłonie
Żuraw Gdański w nowej odsłonie

Wyzwanie

 

Gdański Żuraw to rozpoznawalny symbol tego miasta w Polsce i za granicą. W obecnym kształcie żuraw zbudowano w latach 1442 - 1444. Służył on przede wszystkim, jako urządzenie portowe do załadunku towarów i balastu na statki oraz do stawiania ich masztów. Obecnie żuraw jest ikoną miasta i jednym z najbardziej znanych obiektów w kraju i na świecie.

Żuraw Gdański w nowej odsłonie

Odpowiednie oświetlenie 


Powiązanie technologii LED z wysokiej jakości oprawami wyładowczymi pozwoliło na stworzenie jednorodnej formy przekazu architektonicznego.„Mając na względzie rangę obiektu, postępowaliśmy bardzo ostrożnie, dokładnie konsultując rozwiązania techniczne z Konserwatorem Zabytków, niemogliśmy jednak powstrzymać się przed nadaniem charakteru tajemniczości wnętrzu żurawia.” - tłumaczy architekt Michał Kaczmarzyk.

 

Zastosowanie „doziemnych” opraw DecoScene w powiązaniu z oprawami ColorGraze, które podświetliły połacie dachowe, pozwoliło na uzyskanie jednorodnej charakterystyki iluminacji obiektu i równomierne zaprezentowanie jego formy. Oprawy DecoFlood2 skierowane w stronę wnętrza obiektu, dzięki zastosowanej optyce, precyzyjnie zaakcentowały wybraną część żurawia, eksponując jego wnętrze.

Żuraw Gdański w 
nowej odsłonie

Zespół

M. Kaczmarzyk

Architekt

Qbik s.c.

Krzysztof Paluch

Electrical Design

ENERGA

Andrzej Plaga

Philips Lighting Poland

Pokrewne projekty