Więcej marek od

Odmładzanie

starych budynków

Grand Île,
Strasbourg, Francja


Zobacz, jak oświetlenie zdumiewa i zachwyca gości w Grand Île
Budynki w Grand Île oświetlone zewnętrznym oświetleniem Philips

Realizacja każdego
planu oświetlenia

musi odbywać się z poszanowaniem kompozycji architektonicznej i urbanistycznej. W przypadku oświetlenia LED łatwo też kontrolować jakość białego światła”.

 

— Jean-Yves Soetinck, projektant oświetlenia, Acte Lumière

Ludzie przyglądający się oświetleniu architektonicznemu Philips przed budynkiem w Grand Île w Strasbourgu
Philips oświetla Grand Île w Strasbourgu, wspaniałe efekty świetlne

Wyzwanie

 

Grand Île to skarb o historycznej wartości. Ta malownicza wyspa umiejscowiona w historycznym centrum Strasbourga zapewnia gamę cudów architektonicznych i piękne widoki brzegów rzeki. Czy nowa koncepcja oświetlenia pozwoli turystom i mieszkańcom odkryć ponownie ten obszar?

Oświetlenie zewnętrzne Philips podkreśla piękne detale architektoniczne starego budynku w Grand Île w Strasbourgu

Odpowiednie oświetlenie 


Widoki z Grand Île zapamięta się na całe lata. W tym wpisanym na listę dziedzictwa światowego UNESCO mieście znajduje się katedra, muzeum historii, stara izba celna i wiele innych atrakcji. Niestety, wiele budynków było pogrążonych w ciemnościach. Nowoczesny system oświetlenia byłby spójniejszy i wydobyłby wspaniałe elementy budynków.

 

Idealne było oświetlenie LED krajobrazu. Użyto oświetlenia reflektorowego DecoScene LED do podkreślenia niezwykłej architektury paletą barw o różnych temperaturach. Dobierając zestaw tonów, projektanci oświetlenia zaakcentowali różne detale architektoniczne. Budynki wyróżniają się teraz poświatą odbijającą się w wodzie poniżej.

 

Znajdujące się bliżej linii wody mosty i ściany są ożywiane dzięki oprawom LEDline2 i światłom reflektorowym iW Blast PowerCore. Skąpane w subtelnym barwnym oświetleniu kamienne powierzchnie stały się unikatowymi elementami dekoracyjnymi. Panorama Grand Île nabiera nocą urzekającego charakteru i zachwyca gości oraz mieszkańców swoim niezwykłym pięknem.


Oświetlenie Place du Château zapewnia łagodne przejście między ziemią a fasadami, wyróżniając górne fragmenty, a jednocześnie ograniczając ilość cienia. Efekt to majestatyczny wygląd, który przy tym odmłodził cały obszar.

 • LEDline² BCS710/713/716/719/722
  LEDline² BCS710/713/716/719/722
  LEDline² to seria wysokiej klasy opraw liniowych wykorzystujących diody LED. Ich główne zastosowanie to iluminacje zewnętrzne.Wariacje barwy białej, od chłodnej po ciepłą, są ideal...
 • iW Burst Powercore
  iW Burst Powercore
  iW Burst Powercore to reflektor LED o dużej mocy do mocowania na zewnątrz, mogący służyć jako źródło światła akcentującego lub strefowego. Zawiera kanały lamp LED o ciepłej i chłod...
 • iW Blast PowerCore BCP474
  iW Blast PowerCore BCP474
  iW Blast Powercore is an intelligent, high-performance white-light LED fixture offering adjustable color temperatures ranging from a warm 2700K to a cool 6500K. Rated for outdoor u...

Pokazywanie pomników

w najlepszym świetle

Zespół

Miasto Strasbourg

Klient

Jean Yves Soetinck, Bureau d’étude Ecotral

Projektant oświetlenia

Citeos Strasbourg

Instalator

Eiffage Strasbourg

Instalator

Citéos

Partner projektu

Odwiedź profil partnera

Pokrewne projekty