Więcej marek od

Oświetlenie

Atlantic Grandeur

Stworzenie misternych

efektów na fasadach

 

Koncepcja oświetlenia zasadzała się na stworzeniu na fasadach misternych efektów, które można zmieniać stosownie do lokalnych wydarzeń lub pory roku.

Hotel du Palais — wideo

Kluczową kwestią
było uzyskanie spójnego

wyglądu świateł LED na całej fasadzie”.

 

— Franck Franjou — projektant oświetlenia

Hotel du Palais 2

Wyzwanie

 

Należało rozwiązać dwie kwestie. Po pierwsze cały projekt, od pierwotnej koncepcji do finalizacji musiał zostać zrealizowany w sześć miesięcy. Po drugie, jak najlepiej oświetlić ten majestatyczny budynek stosownie do jego historii i otoczenia. Po określeniu koncepcji oświetlenia i specyfikacji Franck Franjou postanowił nawiązać współpracę z firmą Axente, ponieważ całkowicie ufał jej doświadczeniu i dokładności w kwestiach sterowania światłem i miał pewność, że będzie w stanie zrealizować projekt w tak krótkim czasie.

„Oświetlenie barokowych schodów nie było prostym zadaniem” — wyjaśnia pracownik firmy podpod design.
„Oświetlenie barokowych schodów nie było prostym zadaniem” — wyjaśnia pracownik firmy podpod design.
Hotel du Palais 3

Odpowiednie oświetlenie


W kwestii oświetlenia pałacu Franck Franjou chciał uzyskać misterny efekt, który można by zmieniać stosownie do lokalnych wydarzeń lub pory roku.
 

Wybrał rozwiązanie, w którym zastosowano połączenie białych świateł LED z możliwością ściemniania oraz o różnych stopniach ciepłego i chłodnego światła.
 

Wybrano system liniowego oświetlenia projektorowego LED Philips iW Graze Powercore składający się z białych świateł o różnych temperaturach barwowych. Zainstalowano około 185 świateł projektorowych.

Korzyści

Korzyści Hotel du Palais — studium przypadku
  • iW Graze Powercore
    iW Graze Powercore
    Liniowe oprawy LED Graze Powercore służą do zapewniania oświetlenia pod ostrym kątem (grazing), równomiernego oświetlenia powierzchni (wall-washing) oraz efektywnego podświetlania ...

Pokrewne projekty