Więcej marek od

Przekształcenie muru miejskie centrum

rozrywki

Interaktywna fasada multimedialna,

Madryt, Hiszpania

Przekonaj się, jak zewnętrzne oświetlenie LED wzbogaca otoczenie
miniatura-wideo

Fasada LED Action
to

infrastruktura zaprojektowana jako interaktywne medium do promowania odpowiedzialności społecznej, aktywności obywatelskiej, przekazywania informacji, kontaktów społecznych i wypoczynku”.

 

— María Langarita i Victor Navarro — Langarita Navarro Architects

Ludzie oglądający zewnętrzną ekspozycję Philips LED
Wyświetlanie pracy artysty na interaktywnej fasadzie multimedialnej

Wyzwanie


Rada Miasta Madrytu realizuje przyszłościowe koncepcje upiększania miasta. Jej program non-profit Medialab-Prado zachęca młodych ludzi do tworzenia, studiowania i propagowania kultury cyfrowej. Ale w jaki sposób program przenosi te działania do przestrzeni publicznej, poprawiając popularność obszarów miejskich?
Wyświetlanie pracy artysty na interaktywnej fasadzie multimedialnej

Odpowiednie oświetlenie

 

Rada Miasta Madrytu dostrzegła możliwość zastosowania w mieście cyfrowej technologii. Zleciła pracowni architektonicznej Langarita Navarro Architects zaprojektowanie „Fasady LED Action”. Pomysł polegał na skonstruowaniu ogromnego cyfrowego ekranu, który będzie można łatwo ustawić na ścianie budynku w celu wyświetlania różnych mediów.

 

Do tego zadania idealnie nadawało się rozwiązanie Philips Color Kinetics. Składa się z macierzy diod RGB LED i łatwo go użyć do wykonania urządzenia o regulowanej geometrii. Zespół zastosował tę technologię, aby stworzyć ogromny kolorowy ekran, na którym można wyświetlać prace artystów i projektantów z całego świata. A ponieważ ekran jest interaktywny, można go też używać w publicznych zawodach i grach.

 

Projekt okazał się sukcesem na wszystkich frontach. Ekran jest regularnie wykorzystywany do wyświetlania cyfrowych prac młodych ludzi, a mieszkańcy mogą korzystać z interaktywnych gier, gdy ich znajomi przyglądają się. W efekcie ten tętniący życiem plac Plaza de las Letras stał się wielką atrakcją i coraz więcej ludzi pragnie mieszkać w pobliżu.

 

Tak długo, jak Fasada LED Action będzie działać, jedna rzecz jest pewna : tradycyjny madrycki mur będzie ciągle ożywać w niezwykły sposób.

Pokrewne projekty