You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Przekształcenie muru miejskie centrum

rozrywki

Interaktywna fasada multimedialna,

Madryt, Hiszpania

Przekonaj się, jak zewnętrzne oświetlenie LED wzbogaca otoczenie
miniatura-wideo

Fasada LED Action
to

infrastruktura zaprojektowana jako interaktywne medium do promowania odpowiedzialności społecznej, aktywności obywatelskiej, przekazywania informacji, kontaktów społecznych i wypoczynku”.

 

— María Langarita i Victor Navarro — Langarita Navarro Architects

Ludzie oglądający zewnętrzną ekspozycję Philips LED
Wyświetlanie pracy artysty na interaktywnej fasadzie multimedialnej

Wyzwanie


Rada Miasta Madrytu realizuje przyszłościowe koncepcje upiększania miasta. Jej program non-profit Medialab-Prado zachęca młodych ludzi do tworzenia, studiowania i propagowania kultury cyfrowej. Ale w jaki sposób program przenosi te działania do przestrzeni publicznej, poprawiając popularność obszarów miejskich?
Wyświetlanie pracy artysty na interaktywnej fasadzie multimedialnej

Odpowiednie oświetlenie

 

Rada Miasta Madrytu dostrzegła możliwość zastosowania w mieście cyfrowej technologii. Zleciła pracowni architektonicznej Langarita Navarro Architects zaprojektowanie „Fasady LED Action”. Pomysł polegał na skonstruowaniu ogromnego cyfrowego ekranu, który będzie można łatwo ustawić na ścianie budynku w celu wyświetlania różnych mediów.

 

Do tego zadania idealnie nadawało się rozwiązanie Philips Color Kinetics. Składa się z macierzy diod RGB LED i łatwo go użyć do wykonania urządzenia o regulowanej geometrii. Zespół zastosował tę technologię, aby stworzyć ogromny kolorowy ekran, na którym można wyświetlać prace artystów i projektantów z całego świata. A ponieważ ekran jest interaktywny, można go też używać w publicznych zawodach i grach.

 

Projekt okazał się sukcesem na wszystkich frontach. Ekran jest regularnie wykorzystywany do wyświetlania cyfrowych prac młodych ludzi, a mieszkańcy mogą korzystać z interaktywnych gier, gdy ich znajomi przyglądają się. W efekcie ten tętniący życiem plac Plaza de las Letras stał się wielką atrakcją i coraz więcej ludzi pragnie mieszkać w pobliżu.

 

Tak długo, jak Fasada LED Action będzie działać, jedna rzecz jest pewna : tradycyjny madrycki mur będzie ciągle ożywać w niezwykły sposób.

Pokrewne projekty