Więcej marek od

Oświetlenie smoka:

most

do dobrobytu

Most Smoka
w Da Nang, Wietnam


Zobacz, jak światło zmieniło Most Smoka w Da Nang w 24-godzinną atrakcję.
Oświetlenie LED Philips przynosi dobrobyt miastu Da Nang — oświetlenie smoka

Nowa atrakcja
w Da Nang

to nieustannie zmieniające się funkcjonalne dzieło sztuki, dzięki któremu Wietnam znalazł się na mapie świata projektów oświetlenia”.
Zbliżenie głowy smoka
Para przy drinkach na tle oświetlonego Mostu Smoka — Philips

Wyzwanie

 

Nowo otwarty Most Smoka w Da Nang wymagał spektakularnego oświetlenia, aby ukazać nocą swój ponadczasowy charakter. Opowiadająca się zdecydowanie za zrównoważonym rozwojem rada miejska poszukiwała energooszczędnego sposobu oświetlenia tego mitologicznego pomnika.

Odpowiednie oświetlenie 

 

Nowy Most Smoka otwiera Da Nang drogę do dobrobytu, udostępniając bezpośrednie połączenie między miejskim lotniskiem i innymi ważnymi miejscami. Do oświetlenia smoka i zapewnienia dobrej widoczności kierowcom potrzebny był rozbudowany system świateł. Ale długi na 666 metrów, sześciopasmowy most wymagałby ogromnej liczby opraw, które pożerałyby wielkie ilości energii.

Rozwiązaniem była technologia LED. Rozmieszczenie reflektorów ColorBurst PowerCore i potężnych reflektorów ColorBurst Reach zapewnia teraz spektakularne oświetlenie smoka. Forma rzeźby została wzbogacona grą świateł i cieni, którą można obserwować z odległości wielu kilometrów. Dodatkowo wzdłuż boków mostu zainstalowano światła Vaya Linear, które przyciągają wzrok efektem iskrzenia.

Oprócz efektów estetycznych radzie miasta udało się osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju. Długi czas eksploatacji opraw i niskie zużycie energii oznacza, że miasto będzie mniej wydawać na konserwację niż przy tradycyjnym oświetleniu. Elastyczne sterowniki pozwalają też łatwo zmieniać kolory na czas świąt i festiwali, co dodatkowo zwiększa wartość budowli.


Przykuwające wzrok oświetlenie Mostu Smoka w oczywisty sposób czyni z niego bramę prowadzącą do świata Wietnamu i miasta Da Nang.

  • ColorBurst Powercore
    ColorBurst Powercore
    ColorBurst Powercore to oprawa LED dużej mocy do mocowania na zewnątrz, mogąca służyć jako źródło światła akcentującego lub strefowego. Standardowe i kompaktowe oprawy w wersjach a...
  • ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore to pierwsza oprawa LED będąca w stanie wyraźnie i dynamicznie oświetlać fasady bardzo wysokich budynków. W eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetle...

Pokrewne projekty