Więcej marek od

Stara fabryka staje się

wspaniałym symbolem

Oświetlenie budynku Toffee Factory w Newcastle


Zobacz, jak niegdyś opuszczony budynek stymuluje biznes i kulturę.
Toffee Factory — Studium przypadku oświetlenia — Philips Lighting

Toffee Factory ma   przepiękne

oświetlenie i w ciemności wygląda zachwycająco. Cóż mogłoby bardziej przyciągać uwagę do odbywających się późną nocą wydarzeń kulturalnych w Newcastle i Gateshead — The Late Shows — niż przekształcenie komina w ogromny kij świetlny”.
Uśmiechający się mężczyzna związany z budynkiem Toffee Factory
dwoje ludzi siedzi przed Toffee Factory

Wyzwanie

 

Opuszczona w latach 50. XX w. fabryka Toffee Factory była przeznaczona do rozbiórki do czasu, gdy Rada Miasta Newcastle postanowiła przekształcić ją w wysokiej klasy biurowiec. Ale jak nijaki wygląd miałby przyciągnąć nowe firmy?

Most oświetlony przez Philips Lighting

Odpowiednie oświetlenie

 

"Wiktoriański budynek Toffee Factory z cegły o nijakim kolorze prosił się o ubarwienie, więc zastosowaliśmy liniowe oświetlenie reflektorowe Philips ColorGraze i ColorReach wokół czterech przęseł i komina. W oprawach zastosowano system RGB umożliwiający uzyskanie dowolnego koloru. Dzięki światłu promieniującemu z krawędzi ścian budynek lśni żywymi kolorami, które widać z odległości wielu kilometrów.

 

Światła są sterowane przez system Philips PowerControl, który zaprogramowano tak, by uzyskiwać efekty dynamicznej zmiany kolorów. System umożliwia zmianę kolorów z dowolną częstotliwością, a jasność można regulować od maksymalnej do zera. Elastyczne sterowanie oznacza, że właściciele budynku mogą łatwo zmieniać oświetlenie na specjalne okazje.


Główny budynek jest oświetlony statycznymi białymi światłami reflektorowymi eW Graze PowerCore, które podświetlają ściany od dołu, tworząc niezwykły efekt. Żywe intensywne światła powodują, że budynek Toffee Factory dumnie zarysowuje się na horyzoncie poświatą, która...”

  • ColorGraze QLX Powercore
    ColorGraze QLX Powercore
    Konstrukcje architektoniczne często wymagają liniowych opraw, aby oświetlić kilka kondygnacji przy minimalnej odległości od ściany i ograniczonym zużyciu energii. Właściciele/użytk...
  • ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore gen2
    ColorReach Powercore to pierwsza oprawa LED będąca w stanie wyraźnie i dynamicznie oświetlać fasady bardzo wysokich budynków. W eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetle...

Pokrewne projekty