Więcej marek od

"Kocham Warszawę"

z Warsaw Spire

Warsaw Spire
Warszawa


"Kocham Warszawę" – z takim przesłaniem wiosną 2016 roku do stolicy Polski wprowadził się nowy lokator. Biurowiec Warsaw Spire, bo o nim mowa, z miejsca stał się jednym z nowych symboli największego polskiego miasta. Wysoka na 220 metrów wieża to najważniejszy element kompleksu składającego się z trzech budynków biurowych. Ich powierzchnia całkowita wynosi aż 109 000 metrów kwadratowych, co czyni z Warsaw Spire największy tego typu obiekt biurowy w Polsce.
Warsaw Spire Kocham Warszawe

Technologia Philips
Color Kinetics

z powodzeniem wykorzystywana jest na całym świecie. Nasza najnowsza i największa jak dotąd instalacja w Europie Środkowo-Wschodniej z wykorzystaniem tej technologii, która zastąpiła znany i lubiany neon 'Kocham Warszawę”'na Warsaw Spire, wzbudziła zainteresowanie warszawiaków już w trakcie pierwszych prób, które przeprowadzaliśmy na kilka dni przed otwarciem kompleksu.”

 

- Bogdan Rogala, Wiceprezes i dyrektor handlowy Philips Lighting CEE

Bogdan Rogala Philips Lighting

Wyzwanie

 

Za sprawą Warsaw Spire firma Ghelamco wykonała olbrzymi krok w kierunku rewitalizacji warszawskiej dzielnicy Wola będącej niegdyś przemysłowym zagłębiem miasta. Bo dla Ghelamco termin „green building” to coś więcej niż tworzenie komfortowych i efektywnych miejsc pracy oraz korzystanie z ekologicznych rozwiązań, potwierdzanych prestiżowymi certyfikatami. Zrównoważone budownictwo firma ta pojmuje jako kreowanie obszarów wartościowych dla całych miast.

 

Firma Ghelamco złożyła miastu obietnicę, że będzie to inna, przyjazna dla ludzi przestrzeń, która na co dzień współgra i komunikuje się z nimi. Zintegrowana iluminacja na Warsaw Spire jest częścią idei, by budynki otwierać na miasto i ludzi. Na elewacji Warsaw Spire pojawia się więc nie tylko napis „Kocham Warszawę”, ale i inne przekazy, ważne dla miasta i jego mieszkańców – np. zaproszenie zimą na lodowisko. W czasie Euro 2016 można było kibicować polskiej drużynie i prezentować aktualne wyniki naszej reprezentacji. Dzięki iluminacji budynek żyje tym, czym żyje miasto!

Warsaw Spire

Dynamiczna iluminacja

 

Warsaw Spire ożywia przestrzeń za pomocą światła i koloru nie tylko poprzez wspomniane powierzchnie świetlne. Dynamiczna iluminacja fasady to łącznie 88 000 osobno programowalnych elementów! Część z nich oświetla pionowe oraz poziome krawędzie budynku, których łączna długość wynosi kilometr. Do montażu tych konturowych opraw inżynierowie firmy Philips zaprojektowali specjalny profil, wyposażony w dyfuzor rozpraszający światło. Dzięki temu budynek zawsze prezentuje się tak samo okazale, niezależnie od miejsca, z którego jest oglądany. Kolejnym elementem iluminacji zewnętrznej Warsaw Spire jest podświetlenie dachu oraz strzelistych iglic budynku. Odbywa się ono za pomocą 50 wydajnych opraw ColorGraze oraz ośmiu opraw ColorReach. Długość wszystkich przewodów zasilających i sterujących iluminacją Warsaw Spire wyniosła ponad 12 kilometrów! Obsługa całej instalacji jest prosta i może odbywać się automatycznie lub ręcznie z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne.

 • iColor Flex LMX gen2
  iColor Flex LMX gen2
  Gdy projektanci potrzebują barwnych matrycowych wyświetlaczy LED RGB o dużej jasności albo muszą zaprojektować pomysłowe prezentacje ekranowe w niskiej rozdzielczości, świetnym roz...
 • ColorReach Powercore gen2
  ColorReach Powercore gen2
  Oprawa ColorReach Powercore gen2 w eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetlenia LED z wszechstronnymi funkcjami sterowania. Jest przeznaczona do iluminacji dużych i śred...
 • ColorGraze MX4 Powercore
  ColorGraze MX4 Powercore
  Oprawa o dużej mocy do intensywnego oświetlania wielopiętrowych fasad i powierzchni przy bardzo niewielkim odsunięciu od ściany. Wersje RGBW i RGBA w jednej obudowie łączą rozszerz...

Warsaw Spire

Zespół

Ghelamco

Ghelamco

Artur Obarzanek

Artur Obarzanek

Key Account Manager

Philips Lighting Poland

Radosław Bratos

Radosław Bratos

Lighting Designer

Philips Lighting Poland

Zobacz również

Napisz do naszego eksperta


Boris Zupancic
Ekspert ds. Profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych

Skontaktuj się z nami


Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz oraz do zapisania się na nasz Newsletter.