Więcej marek od

Wygląd godny

króla

Zamek Królewski,
Warszawa, Polska


Zobacz, jak Zamek Królewski w Warszawie ożył dzięki zewnętrznemu oświetleniu LED
Ciekawe oświetlenie wyróżnia Zamek Królewski w Polsce

Dzięki
nowemu oświetleniu

widać nocą kształty detali architektonicznych i całe piękno zamku”.

 

— Prof. dr hab. Andrzej Rottermund, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie w Polsce w zewnętrznym oświetleniu Philips

Wyzwanie


Zamek Królewski to duma Polski. Jego królewska ranga sięgająca XV wieku i ozdobna fasada wywierają wrażenie na wszystkich oglądających. Jednak urzędnicy odpowiedzialni za działanie zamku pragnęli zastosować nową koncepcję iluminacji, która przedstawiałaby wygląd zamku w najlepszym świetle.

Odpowiednie oświetlenie 


Zamek od dawna wymagał nowej koncepcji oświetlenia. Urzędnikom zależało na nowym systemie, który podkreśliłby zdumiewającą architekturę budynku i zachował kolor fasady. Istotne też było, aby zewnętrzne światła nie były widoczne z oddali i aby nie zakłócały ruchu pojazdów i pieszych na Placu Zamkowym. Oczekiwania, podobnie jak mury zamku, były wysokie.

 

Temu zadaniu mogło sprostać oświetlenie LED. Teraz wbudowane w podłoże reflektory ożywiają zamek nocą, zapewniając czyste białe światło doskonale wydobywające barwy. Odcień fasady zamku został doskonale zachowany, a światła wywołują niezwykłe efekty cieni podkreślające majestatyczny wygląd zamku. A ponieważ oprawy są umieszczone w ziemi, nie stanowią przeszkód i nie rzucają się w oczy.

 

Dodatkowe oświetlenie akcentujące kieruje uwagę na dach, na którym liniowe oprawy eW Graze zapewniają iluminację rzeźb. Dzięki krystalicznemu światłu od dołu rzeźby nabierają anielskiego wyglądu i zapisują się w pamięci oglądających. Po zmierzchu zamek wygląda jeszcze lepiej niż za dnia, wzbudzając zachwyt zwiedzających swoją wspaniałą architekturą i niezwykłymi efektami wywoływanymi przez oświetlenie obiektów architektonicznych.

 

Zastosowanie systemów LED oświetlenia zewnętrznego pozwoliło ograniczyć zużycie energii o 70%. Co więcej, oświetlenie reflektorowe ma czas eksploatacji 50 000. To mniej więcej 10 lat bezobsługowego działania.

  • eW Graze EC Powercore
    eW Graze EC Powercore
    Niektóre zewnętrzne detale architektoniczne wymagają oświetlenia objętościowego z rozmytą granicą wiązki. Oprawa Graze EC Powercore emituje taką specyficzną wiązkę, oferując przy t...

Zachować majestatyczny
wygląd

Zespół

Zamek Królewski

Klient

Piotr Linca (Xeno Lighting)

Projektant oświetlenia

Pokrewne projekty