Wygląd godny

króla

    • Manage your projects with MyProjects
      Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

Zamek Królewski,
Warszawa, Polska


Zobacz, jak Zamek Królewski w Warszawie ożył dzięki zewnętrznemu oświetleniu LED
Ciekawe oświetlenie wyróżnia Zamek Królewski w Polsce

Dzięki
nowemu oświetleniu

widać nocą kształty detali architektonicznych i całe piękno zamku”.

 

— Prof. dr hab. Andrzej Rottermund, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie w Polsce w zewnętrznym oświetleniu Philips

Wyzwanie


Zamek Królewski to duma Polski. Jego królewska ranga sięgająca XV wieku i ozdobna fasada wywierają wrażenie na wszystkich oglądających. Jednak urzędnicy odpowiedzialni za działanie zamku pragnęli zastosować nową koncepcję iluminacji, która przedstawiałaby wygląd zamku w najlepszym świetle.

Odpowiednie oświetlenie 


Zamek od dawna wymagał nowej koncepcji oświetlenia. Urzędnikom zależało na nowym systemie, który podkreśliłby zdumiewającą architekturę budynku i zachował kolor fasady. Istotne też było, aby zewnętrzne światła nie były widoczne z oddali i aby nie zakłócały ruchu pojazdów i pieszych na Placu Zamkowym. Oczekiwania, podobnie jak mury zamku, były wysokie.

 

Temu zadaniu mogło sprostać oświetlenie LED. Teraz wbudowane w podłoże reflektory ożywiają zamek nocą, zapewniając czyste białe światło doskonale wydobywające barwy. Odcień fasady zamku został doskonale zachowany, a światła wywołują niezwykłe efekty cieni podkreślające majestatyczny wygląd zamku. A ponieważ oprawy są umieszczone w ziemi, nie stanowią przeszkód i nie rzucają się w oczy.

 

Dodatkowe oświetlenie akcentujące kieruje uwagę na dach, na którym liniowe oprawy eW Graze zapewniają iluminację rzeźb. Dzięki krystalicznemu światłu od dołu rzeźby nabierają anielskiego wyglądu i zapisują się w pamięci oglądających. Po zmierzchu zamek wygląda jeszcze lepiej niż za dnia, wzbudzając zachwyt zwiedzających swoją wspaniałą architekturą i niezwykłymi efektami wywoływanymi przez oświetlenie obiektów architektonicznych.

 

Zastosowanie systemów LED oświetlenia zewnętrznego pozwoliło ograniczyć zużycie energii o 70%. Co więcej, oświetlenie reflektorowe ma czas eksploatacji 50 000. To mniej więcej 10 lat bezobsługowego działania.

  • eW Graze EC Powercore
    eW Graze EC Powercore
    Niektóre zewnętrzne detale architektoniczne wymagają oświetlenia objętościowego z rozmytą granicą wiązki. Oprawa Graze EC Powercore emituje taką specyficzną wiązkę, oferując przy t...

Zachować majestatyczny
wygląd

Zespół

Zamek Królewski

Klient

Piotr Linca (Xeno Lighting)

Projektant oświetlenia

Pokrewne projekty

You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website