You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Jasna przyszłość centrum opieki medycznej

Centrum Zdrowia Fanø,

Nordby, Fanø, Dania

 

Zobacz, jak oświetlenie przyczynia się do poprawy warunków pracy w Centrum Zdrowia Fanø

Ciągi komunikacyjne w oświetleniu marki Philips

Chcemy dokonać pozytywnych zmian

i żeby to zrobić, musimy działać odpowiedzialnie i ekologicznie w każdym obszarze”.

 

— Lars H. Olsen, dyrektor naczelny magistratu, Zarząd Gminy Fanø.

Zewnętrzne tereny Centrum Zdrowia Fanø w oświetleniu marki Philips
Zbliżenie panelu Luminous Textile

Wyzwanie

 

Zarząd Gminy Fanø wiąże wielkie nadzieje z nowym centrum opieki medycznej. Placówka o powierzchni 3100 metrów kwadratowych stanowi główny ośrodek świadczenia usług medycznych na wyspie, a także pełni funkcję instytucji szkoleniowej. Jednak w obliczu groźby opuszczenia wyspy przez część wysoko wykwalifikowanego personelu, konieczne były nadzwyczajne rozwiązania. Czy takim rozwiązaniem będzie nowe oświetlenie?

Wejście do Centrum Zdrowia Fanø w oświetleniu marki Philips Lighting

Odpowiednie oświetlenie

 

Aby przyciągnąć i utrzymać wykwalifikowany personel medyczny, konieczne są nowoczesne miejsca pracy i atrakcyjne warunki. Jednak władze gminy obrały dla Centrum inne cele. Ponieważ wyspa Fanø leży na Morzu Wattowym, jest narażona na nieustanne zmiany środowiska i klimatu. Z tego powodu zarząd gminy z uwagą śledził rozwój alternatywnych źródeł energii i zdecydował się na wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia LED.
 

W całym centrum wymieniono dotychczasowe oświetlenie na najnowocześniejsze. Głównym źródłem światła stały się oprawy typu downlight z rodziny LuxSpace, dające jednorodne oświetlenie w całym budynku, który tym samym stał się bezpieczniejszy dla osób niedowidzących. W niektórych częściach szpitala zainstalowano sterowniki ColorChaser Touch umożliwiające zmianę temperatury światła. Dzięki nim można niemal dowolnie zmieniać nastrój w pomieszczeniach, łagodząc stres u oczekujących pacjentów.
 

Doskonała barwa i wysoka jakość światła LED znacząco poprawiła warunki pracy w Centrum. Ponadto nowe oświetlenie jest energooszczędne i przyczynia się do zmniejszania emisji dwutlenku węgla. Jego wymiana pozwoliła także na obniżenie kosztów konserwacji, gdyż nie trzeba już serwisować ponad 1300 lamp zawierających rtęć. W efekcie udało się nie tylko zatrzymać groźbę utraty wykwalifikowanych pracowników, ale także podnieść ocenę ekologiczną Centrum.

Nowe oświetlenie pozwoliło zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla o około 70%.

  • CitySwan LED
    CitySwan LED
    Oprawa do oświetlenia miejskiego CitySwan zawiera mleczny klosz, dzięki któremu staje się ona widocznym elementem przestrzeni publicznej. W nocy CitySwan oświetla ulicę i teren łag...

Pokrewne projekty